Rezultate te kerkimit per termin: +Baza +Ajrore

Total: 725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.566Z

SHBA kalben Forcat Ajrore

Forcat ajrore amerikane kanë shkarkuar nëntë komandantë të nivelit të mesëm të armëve bërthamore dhe do të aplikojnë ndëshkime disiplinore ndaj shumë të tjerëve për shkak të një skandali lidhur me perf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.282Z

Lufta ndaj ISIS, Turqia mohonmarrëveshjen për bazat ajrore

Të tjera rreth shkrimit Turqia jep bazën ajrore për SHBASHBA: Situata në Kobane, e rrezikshme Turqia ka mohuar deklaratat e bëra nga zyrtarët amerikanë se ajo u ka lejuar Shteteve të Bashkuara qasjen në bazat e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.880Z

Kirgizi, SHBA vazhdon fluturimet nga baza ushtarake

Uashington, 9 prill, NOA - Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se kanë vazhduar normalisht fluturimet në bazën ajrore Manas në Kirgizi, pas pezullimit të përkohshëm për shkak të trazirave të dhunshme politike në këtë vend. Zëdhënësi ushtarak amerikan, Xhon Redfild, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.091Z

Britania nis sulmet ajrore kundër ISIS

Britania nis sulmet ajrore ndaj ISIS, 57 minuta pasi parlamenti britanik miratoi vendimin për të luftuar terroristët. Britanikët i tremben një sulmi të mundshëm nga terroristët dhe për këtë arsye, prej muajsh ata kanë nisur përgatitjet për të luftuar ISIS. Katër avionë të forcave a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.107Z

Rebelët marrin nën kontroll bazën strategjike ajrore

Siri Rebelë sirianë të lidhur me Al-Kaedën kanë marrë dje nën kontroll një nga bazat ajrore kryesore në provincën veriperëndimore të Idlibit, në Siri, pas një muaj betejë. Lajmin e bën të ditur televizioni publik sirian. Baza Abu al Duhur ishte vendi ku ishin pozicionuar për her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.499Z

Blindohet baza ajrore e Farkës, sistem me kamera dhe me ndriçim

Merren masa pas vdekjes aksidentale të dy pilotëve në Shkodër Sokol Çobo Aksidenti ajror i 6 prillit në Shkodër, ku humbën jetën dy pilotë të helikopterit EC 145, vazhdon të mbetet mister, pasi autoritetet gjermane ende nuk kanë sjellë ekspertimin e kamerave të sigurisë. Akuza ende n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.331Z

Hapësira ajrore i besohet Turqisë

 BLEDAR HOTIHapësira ajrore shqiptare do të jetë nën patrullimin e bazës ushtarake të Izmirit të Turqisë. Integriteti territorial ajror i Shqipërisë do të jetë kompetencë e bazës ushtarake të NATO-s në Turqi. Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për ti lënë hapësirës ajrore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama