Rezultate te kerkimit per termin: +Baza +Ajrore

Total: 725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.091Z

Britania nis sulmet ajrore kundër ISIS

Britania nis sulmet ajrore ndaj ISIS, 57 minuta pasi parlamenti britanik miratoi vendimin për të luftuar terroristët. Britanikët i tremben një sulmi të mundshëm nga terroristët dhe për këtë arsye, prej muajsh ata kanë nisur përgatitjet për të luftuar ISIS. Katër avionë të forcave a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.107Z

Rebelët marrin nën kontroll bazën strategjike ajrore

Siri Rebelë sirianë të lidhur me Al-Kaedën kanë marrë dje nën kontroll një nga bazat ajrore kryesore në provincën veriperëndimore të Idlibit, në Siri, pas një muaj betejë. Lajmin e bën të ditur televizioni publik sirian. Baza Abu al Duhur ishte vendi ku ishin pozicionuar për her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.499Z

Blindohet baza ajrore e Farkës, sistem me kamera dhe me ndriçim

Merren masa pas vdekjes aksidentale të dy pilotëve në Shkodër Sokol Çobo Aksidenti ajror i 6 prillit në Shkodër, ku humbën jetën dy pilotë të helikopterit EC 145, vazhdon të mbetet mister, pasi autoritetet gjermane ende nuk kanë sjellë ekspertimin e kamerave të sigurisë. Akuza ende n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.331Z

Hapësira ajrore i besohet Turqisë

 BLEDAR HOTIHapësira ajrore shqiptare do të jetë nën patrullimin e bazës ushtarake të Izmirit të Turqisë. Integriteti territorial ajror i Shqipërisë do të jetë kompetencë e bazës ushtarake të NATO-s në Turqi. Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për ti lënë hapësirës ajrore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.663Z

SHBA-te zgjedhin bazen ajrore te Rumanise

Shtetet e Bashkuara kanë arritur një marrëveshje me Rumaninë, për të përdorur një bazë ajrore në zonën e tyre të tranzitit, për forcat amerikane që do të largohen nga Afganistani, bënë të ditur zyrtarët.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.954Z

SHBA qeveria ndalon linjen e re ajrore

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur një padi për bllokimin e kompanisë ajrore që është parashikuar të krijohet nga bashkimi mes ‘American Airlines’ dhe ‘US Airways’. Marrëveshja prej 11 miliardë dollar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.739Z

Koalicioni Gaddafi nuk ka me forca ajrore

Një drejtues i lartë i flotës ajrore britanike bëri të ditur se bombardimet e këtyre ditëve kanë shkatërruar të gjithë forcën ajrore të kolonelit Gaddafi. Zëvendës-marshalli Greg Bagwell i cilësoi si shum&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama