Rezultate te kerkimit per termin: +Belinda +Balluku

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.680Z

Projektligji për Zhvillimin e Territorit/ Balluku: Shumë ndërtime kanë problematika, do të mbahen përgjegjësi. Lleshaj: Policia do merret dhe me zyrtarët që mbyllin një sy

Ministret Etilda Gjonaj dhe Belinda Balluku, së bashku me ministrin Sandër Lleshaj, kanë dhënë detaje sa i përket projektligjit për “planifikimin dhe zhvillimin e territorit”. Ministrja e Drejtësisë u shpreh se ky vendim erdhi pas problematikave të evidentuara tek ndërtimet pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.985Z

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.476Z

Balluku: Projekti i Unazës nuk anulohet, Tirana smund të merret peng

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku bëri me dije se projekti i Unazës së Re nuk është anuluar.Balluku deklaroi se askush nuk mund ta mbajë peng Tiranës, ndërsa shtoi se ARRSH nga sot do të jetë e detyruar që garat ti bëjë publike dhe në transmetim të dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.225Z

Grabitja hapi Kutinë e Pandorës, shpërthen Balluku: Kinezët dinë vetëm të hapin parkingje!

Pas zbarkimit të djeshëm të Forcave të Armatosura, që morën kontrollin e aeroportit Nënë Tereza, ditën e sotme në Rinas ka zbarkuar ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila sërish ka vijuar me fjalët e ashpra në drejtim të koncesionarit të TIA-s. Grabitja e 10 milionë eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.913Z

Balluku: Siguria dhe reduktimi i vonesave në fluturime, prioritete të “Albcontrol”

TIRANE -“Albcontrol” është emërtimi i ri i Agjencisë Shqiptare të Trafikut Ajror, më parë Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror (ANTA). Promovimi i imazhit të ri të “Albcontrol”, por edhe vizioni për vitin 2014, mblodhi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.405Z

Fshesa e Ballukut, a po zhbën Rama punën e benjaminit Gjiknuri?

Rrotacioni në Ministrinë e Infrastrukturës dhe energjisë duket se nuk është thjesht një ndryshim emrash, por më shumë se kaq. Dy ditë pasi u ul në karrigen e ministres, akti i parë i Belinda Ballukut ishte një lëvizje e fortë. Thumanë-Kashar nuk ishte thjesht koncesioni më i përfol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.363Z

Thumanë-Kashar, ministrja e re anulon koncesionin për

Koncesioni i aksit Thumanë-Kashar, do të anulohet. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e sapo emëruar e Transporteve dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila deklaroi se këto para do të përdoren për përdoren për Paktin për Universitetin. Ky është komunikimi im i parë zyrtar. Uroj që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama