Rezultate te kerkimit per termin: +Belinda +Balluku

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.159Z

Revolta e banorëve/ Balluku në Kurbnesh: Prishim kontratat e dy HEC-ve!

Ndërtimi i dy hidrocentraleve në lumin e Urakës në Kurbnesh është anuluar nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ministrja  Belinda Balluku gjatë një dëgjese publike me banorët, tha se vendimi u mor pas ankesave që qytetarët adresuan në platformën e bashkëqeverisjes. Balluk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.281Z

Drejtoresha e Albcontrol: Çmimet e Air Albania do të jenë shumë të lira

Belinda Balluku, kreu i Albcontrol, deklaroi në studion e Top Show se çmimet e Air Albania do të jenë absolutisht shumë të lira. Në tregun shqiptar ka shumë abuzime me çmimet e biletave. Çmimet tani do të jenë absolutisht shumë të lira, u shpreh Balluku. Kur u pyet pse janë përzgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.710Z

Berisha Balluku urdher per djegjen e zyres juridike te Albkontrollit

Transmetuar me 14052014 - 1425 Fotografia e publikuar nga ish-Kryeministri Berisha PUBLICITET Tirane 14 maj 2014 NOAal- Ish-Kryeminsitri Sali Berisha ka publikuar te dhena te reja per ate qe e ka quajtur narkotrafikun e Edi Ramesbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.680Z

Projektligji për Zhvillimin e Territorit/ Balluku: Shumë ndërtime kanë problematika, do të mbahen përgjegjësi. Lleshaj: Policia do merret dhe me zyrtarët që mbyllin një sy

Ministret Etilda Gjonaj dhe Belinda Balluku, së bashku me ministrin Sandër Lleshaj, kanë dhënë detaje sa i përket projektligjit për “planifikimin dhe zhvillimin e territorit”. Ministrja e Drejtësisë u shpreh se ky vendim erdhi pas problematikave të evidentuara tek ndërtimet pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.985Z

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.476Z

Balluku: Projekti i Unazës nuk anulohet, Tirana smund të merret peng

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku bëri me dije se projekti i Unazës së Re nuk është anuluar.Balluku deklaroi se askush nuk mund ta mbajë peng Tiranës, ndërsa shtoi se ARRSH nga sot do të jetë e detyruar që garat ti bëjë publike dhe në transmetim të dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.225Z

Grabitja hapi Kutinë e Pandorës, shpërthen Balluku: Kinezët dinë vetëm të hapin parkingje!

Pas zbarkimit të djeshëm të Forcave të Armatosura, që morën kontrollin e aeroportit Nënë Tereza, ditën e sotme në Rinas ka zbarkuar ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila sërish ka vijuar me fjalët e ashpra në drejtim të koncesionarit të TIA-s. Grabitja e 10 milionë eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama