Rezultate te kerkimit per termin: +Ben +Blushi

Total: 5390
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.927Z

BLUSHI: "Jo vote, qeverise se papunesise"

Kryesuesi i listes se kandidateve te Partise Socialiste per deputet ne Qarkun e Korces, Ben Blushi, ka takuar dje banoret e lagjes 10, ku beri thirrje se me 28 qershor, kane shume arsye pse duhet te votojne Partine Socialiste, e cila eshte nje force qe ka nje lider te suksesshem, nje program te ri d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.020Z

Debate në Asamblenë PS, Rama: Luftove kundër PS. Blushi: Partia aset, ti administratori

Socialistët hodhën nje hap shumë të rëndesishëm për organizimin e jetës së brendshme. Asambleja Kombëtare  e mbledhur paraditen e sotme në ambientet e kompleks “Xibrakut” ndërmorri disa vendime që lidhen me ndryshimet në statut, dhe zgjedhjet e reja në parti, proces në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.868Z

Blushi: KQZ, gjykata e krimeve të luksit

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi e quan KQZ-në si gjykata e krimeve të luksit. Ai shprehet se nëse ajo nuk heq mandatet që janë në tryezë, reforma në drejtësi nuk ka asnjë vlerë. KQZ kërkon kohë për tu bindur se kush është Elvis Roshi dhe të tjerët megjithëse provat e prokurorisë ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.846Z

Ben Blushi flet për librin Kryeministri: Ja kujt i ngjan

Nga Blerina Gjoka Kryeministri, personazhi kryesor i Ben Blushit në librin e fundit me të njëjtin titull, ka vendosur të ndryshojë qendrat e qyteteve duke i rikrijuar sipas fantazisë së tij, i pëlqen të punojë më shumë me gratë (se i binden më kollaj, thotë autori), ka pasur disa gra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.989Z

Drejtimi i PS, Blushi: Besoj se këtë punë e bëj më mirë se Rama, është bërë parti kaotike

Deputeti më kritik i PS, Ben Blushi ka dalë hapur duke kërkuar zgjedhje në PS, sipas parimit një anëtar një votë. Socialisti kritik ka deklaruar se nëse Edi Rama fiton në një garë të ndershme, atëherë do ta respektojë atë vendim  të anëtarësisë dhe do të vazhdojë të qëndroj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.195Z

Blushi: Dekriminalizimi, prova që politika nuk e do reformën në drejtësi

Vonesa në zbatimin e ligjit të dekriminalizimit për deputetin Ben Blushi është një provë që tregon se politika po kërkon të kthejë në hiç reformën në drejtësi. Duke shprehur skepticizmin e tij për zbatimin e reformës në drejtësi, Blushi tha se palët prej 25 vitesh vazhdojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.110Z

Reformimi i PS, Blushi takim të zgjeruar me anëtarësinë

Ben Blushi duket i vendosur për të reformuar Partinë Socialiste. Pas vendimit të Ramës dhe mbështetësve të tij në forumet e partisë për të moslejuar diskutimin për ndryshimet statutore të propozuara nga Blushi në Kongresin e jashtëzakonshëm, ai ka vendosur të organizojë një takim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama