Rezultate te kerkimit per termin: +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.977Z

Berisha premtim minatorëve

Përrenjas - Kryeministri Sali Berisha premtoi sot, gjatë një takimi me banorë të Përrenjasit, në rrethin e Librazhdit, se "Qeveria do të ulë me 5 vjet moshën e pensionit të minatorëve dhe do t'i rrisë në mënyrë të fuqishme pensionet e tyre". "Unë ju premtoj dy gjëra minatorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Berisha godet deputett

N mbledhjen e qeveris, kryeministri Sali Berisha ka shpallur strategjin ndrsektoriale t lufts kundr korrupsionit dhe qeverisjen transparente. Plani i qeveris, nis n vitin 2008 dhe deri n 2013, pra parashikon edhe nj mandat tjetr katr vjear. Berisha, duke folur pr shtjet integruese, deklaroi se asgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.154Z

Fis Berisha

Share Nga Mero Baze Dita e djeshme ishte një ditë sikleti për këdo që është anëtar i PD-së, apo më keq i forumeve të saj. Kundërshtarët e tyre socialistë janë duke zhvilluar Kongresin e tyre të radhës dy vjet pas Kongresit të vitit 2009. Kjo ngjarje në jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.946Z

Berisha president?

Nga Lorenc VANGJELI Janë vetëm fjalë, por ato nuk i shqiptojnë vetëm kuriozët: çfarë ka përtej humorit të përsëritur të kryeministrit Berisha se do të qëndrojë në politikë për 35 vjet? A hyn në ambicjet e tij një “replay” për postin e Presidentit, për një mandat të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.230Z

Berisha "kryqezon" prefektet

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha zhvilloi nje mbledhje dje me prefektet e vendit ne Kryeministri, ku teme qendrore ishte kujdesi qe keta perfaqesues te qeverise, duhet te tregonin per shtresat ne nevoje. Ne fjalen e tij, perpara prefekteve kryeministri Berisha e vuri theksin te fakti qe cdo vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.841Z

Berisha: S

Me tone jo te forta, kreu i qeverise, Berisha ka mohuar mundesine e ndryshimeve ne qeveri. Ne konferencen per shtyp, duke iu pergjigjur pyetjeve te gazetareve, kryeministri Berisha ka hedhur poshte mundesine per ndryshime ne qeveri vitin e ardhshem, teksa ka vleresuar me nota pozitive qeverisjen e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.088Z

‘Fazlliç’, përgjigjet Berisha

Tiranë (start)-Pas këmbënguljes së opozitës, duket se kryeministri Sali Berisha ka vendosur më në fund të jap shpjegime për sa i përket lidhjeve të tij me biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazlliç. Konferenca e kryetarëve do të mblidhet sot për të vendosur kalendarin tre javor të pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama