Rezultate te kerkimit per termin: +Berishs

Total: 283
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

PS mocion Berishs

Tiran (start)- Partia Socialiste i ka krkuar srish sot kryeministrit Berisha q t prgjigjet n seanc pr lidhjet e tij me biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazlli. Pas mbledhjes s sotme t Grupit Parlamentar socialist, kryetarja e ktij grupi, Valentina Leskaj ka prsritur krkesn pr mocion debati me kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Gaçi: PD të shkojë në gjykatë

Akuzat “Aldo Lepuri ka rastin t shkoj n prokurori a gjykat ku e presin padit dhe kallzimet tona pr shpifje”. Ky sht prononcimi q lshoi dje Partia Socialiste nprmjet deputetit Artan Gai lidhur me akuzat q kan lshuar s fundmi nj grup deputetsh t Partis Demokratike. Deputeti Gai u bn thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Meta: Akuza Deputetve te PS-s

Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta nuk ka kursyer srish kritikat n adres t kryesocialistit Rama dhe Kryeministrit Berisha. Gjat nj takimi me grat antar dhe simpatizante t LSI-s n Njsin Nr. 3, Meta e cilsoi t turpshme bashkpunime e lidershipit t PS dhe nj pjes t deputetve t PS-s me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Dule-Berishs: Shkarko Barkn

Partia Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut me an t kryetarit Vangjel Dule, i ka krkuar sot zyrtarisht kryeministrit Berisha shkarkimin e ministrit t Puns Kosta Barka. Dule ishte n kryeministri rreth ors 14:00, ku zhvilloi nj takim t shkurtr me kryeministrin Berisha. Pas takimit, Dule nuk ka deklaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Republikant srish n qeveri

Brenda 16 ditve, kryeministri Sali Berisha duhet t vendos se cilin post ministror do tiu jap republikanve, deri m tani t mbetur pa nj post t till, pas dorheqjes s kryetarit t PR Fatmir Mediu. Kreu i asambles republikane, Sabri Godo, deklaroi se gjithka pritet pas kthimit t Berishs nga Franca. Por gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

PS: Berisha të mos guxojë të djegë fletët e votimit

Partia Socialiste kundrshton djegien e fletve t votimit, duke e konsideruar kt si nj qndrim t padrejt nga mazhoranca. Madje, ajo nuk kursen as tonin e ashpr, ndrsa pohon se Kryeministri Sali Berisha nuk duhet t guxoj t djeg flett e votimit. “Frika nga e vrteta q prmbajn ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Përmbytjet, PS kërkon shkarkimin e ministrit Prifti

Partia Socialiste fajeson ministrin e Energjitikes Dritan Priftin si shkaktarin kryesor te permbytjes ne veri. Deputetja e mandatuar Valentina Leskaj kerkoi shkarkimin e Dritan Priftit. “Partia Socialiste krkon me vendosmri, largimin e Dritan Priftit si Ministr i Ekonomis dhe Energjetiks, si p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama