Rezultate te kerkimit per termin: +Berlin

Total: 8223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.448Z

Berlin arrestohen dy persona

Forcat policore në Berlin kanë arrestuar dy persona të cilët dyshohen për planifikimin e një sulmi me bombë . Arrestimi vjen vetëm disa ditë përpara 10 vjetorit të sulmeve terroriste në New York, dhe dy javë para se Papa Benedikti XV

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.778Z

U kënaq në Berlin

Aktori kosovar, Blerim Destani thuhet se është argëtuar pa masë në Berlin. Aktori kohëve të fundit është parë atje edhe në shoqëri të disa vajzave, për të cilat thuhet se ka flirtuar, megjithatë të gjithë këto gjëra mbesin në kuadër të thashethemeve sepse aktori vazhdon të je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.684Z

Berlin, alarm fals, evakuohet ambasada amerikane

Gazeta ShqipEvakuohet zyra e seksionit të vizave të konsullatës amerikane në Berlin, pas një alarmi fals për një zarf të dyshimtë të mbërritur me postë. Pas mbërritjes së zarfit, tre persona janë ankuar se nuk ndiheshin mirë, çka ka bërë të lëshohet alarmi. Menjëherë kanë nd�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.457Z

Berlin, shpërthen një makinë, 1 i vdekur

Një rrugë në Berlin u bllokua plotësisht nga shpërthimi i një makine. Mendohet se bëhet fjalë për një sulm. Sipas mediave njeriu i cili ishte brenda makinës “Volkswagen Passat” ka mbetur i vdekur. Shpërthimi ndodhi ndërsa makina ishte duke ecur. Banorët dhe pronarët e obje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.634Z

Pesë xhudiste paraqiten në Berlin

Prishtinë, 12 gusht - Pesë xhudiste do të përfaqësojnë Kosovën në Kupën Evropiane TOP A për juniore që në fund të javës mbahet në Berlin. Kosovën në Berlin do ta përfaqësojnë Distria Krasniqi, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Leutrime Krasniqi dhe Lirona Hoxha. "Medalje priten ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.626Z

ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Berlin

I ashtuquajturi Shteti Islamik, ISIS ka marrë përsipër sulmin e ndodhur të hënën në qendër të Berlinit, ku një kamion i tonazhit të rëndë u fut me shpejtësi në një treg Krishtlindjesh, duke lënë 12 të vdekur dhe 50 të plagosur. ISIS mori përgjegjësinë e sulmit përmes një vid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.721Z

Nefertiti ekspozohet në Berlin

Në 100-vjetorin e zbulimit të bustit mbretëreshës egjiptiane Nefertiti, në Berlin do të hapet një ekspozitë me objekte të gjetura në Amanra. Ekspozita “Në Dritën e Amanra”, do të hapet më 6 dhjetor, në 100-vjetorin e ditës kur, në jug të Egjiptit, arkeologët gjermanë gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama