Rezultate te kerkimit per termin: +Berlin

Total: 8223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.634Z

Pesë xhudiste paraqiten në Berlin

Prishtinë, 12 gusht - Pesë xhudiste do të përfaqësojnë Kosovën në Kupën Evropiane TOP A për juniore që në fund të javës mbahet në Berlin. Kosovën në Berlin do ta përfaqësojnë Distria Krasniqi, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Leutrime Krasniqi dhe Lirona Hoxha. "Medalje priten ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.626Z

ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Berlin

I ashtuquajturi Shteti Islamik, ISIS ka marrë përsipër sulmin e ndodhur të hënën në qendër të Berlinit, ku një kamion i tonazhit të rëndë u fut me shpejtësi në një treg Krishtlindjesh, duke lënë 12 të vdekur dhe 50 të plagosur. ISIS mori përgjegjësinë e sulmit përmes një vid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.721Z

Nefertiti ekspozohet në Berlin

Në 100-vjetorin e zbulimit të bustit mbretëreshës egjiptiane Nefertiti, në Berlin do të hapet një ekspozitë me objekte të gjetura në Amanra. Ekspozita “Në Dritën e Amanra”, do të hapet më 6 dhjetor, në 100-vjetorin e ditës kur, në jug të Egjiptit, arkeologët gjermanë gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.049Z

Hertha Berlin, shkarkohet trajneri Favre

Fillimi shume i dobet i sezonit per Hertha Berlin ka shkaktuar shkarkimin e trajnerit zvicerian Lucien Favre dhe zevendesin e tij, Harald Gaemperle. Skuadra e kryeqytetit ndodhet ne vendin e fundit ne renditje dhe per momentin detyren e drejtuesit do ta marre trajneri i te rinjve, Karsten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.810Z

Sulmohet nje qender islamike ne Berlin

Nje qender islamike kulturore ne Berlin eshte sulmuar me bombe molotov mengjesin e sotem. Ky eshte sulmi i gjashte gjate ketij viti ne Berlin qe ka si cak institucione te cilat lidhen me fene islame. Qendra ne fjale i takon bashkesise iraniane. Nuk raportohet per deme serioze.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.417Z

Hapet restoranti i parë kanibal në Berlin

Berlin, 27 gusht - Prej 8 shtatorit mund të konsumohet mish njeriu në Berlin. Ky është propozimi për klientët i një restoranti të ri brazilian.Lokali do të ofrojë kuzhinë kanibale të traditës më të mirë të Warimas dhe do të jetë restoranti i parë jashtë vendit i Eduardo Amado, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.893Z

Letersia kater autore shqiptare ne Berlin

14/09/2010Festivali Kete vit shenon nje jubile. Festivali i Letersise ne Berlin celet neser ne kryeqytetin gjerman per te vijuar deri me 25 shtator. Nje prej ngjarjeve me te medha letrare ne bote Festivali i Letersise ne Berlin kete vit do te hapet nga shkrimtari dhe publicisti i njohur spanjoll Ju

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama