Rezultate te kerkimit per termin: +Berlin

Total: 8223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.626Z

ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Berlin

I ashtuquajturi Shteti Islamik, ISIS ka marrë përsipër sulmin e ndodhur të hënën në qendër të Berlinit, ku një kamion i tonazhit të rëndë u fut me shpejtësi në një treg Krishtlindjesh, duke lënë 12 të vdekur dhe 50 të plagosur. ISIS mori përgjegjësinë e sulmit përmes një vid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.721Z

Nefertiti ekspozohet në Berlin

Në 100-vjetorin e zbulimit të bustit mbretëreshës egjiptiane Nefertiti, në Berlin do të hapet një ekspozitë me objekte të gjetura në Amanra. Ekspozita “Në Dritën e Amanra”, do të hapet më 6 dhjetor, në 100-vjetorin e ditës kur, në jug të Egjiptit, arkeologët gjermanë gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.049Z

Hertha Berlin, shkarkohet trajneri Favre

Fillimi shume i dobet i sezonit per Hertha Berlin ka shkaktuar shkarkimin e trajnerit zvicerian Lucien Favre dhe zevendesin e tij, Harald Gaemperle. Skuadra e kryeqytetit ndodhet ne vendin e fundit ne renditje dhe per momentin detyren e drejtuesit do ta marre trajneri i te rinjve, Karsten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.810Z

Sulmohet nje qender islamike ne Berlin

Nje qender islamike kulturore ne Berlin eshte sulmuar me bombe molotov mengjesin e sotem. Ky eshte sulmi i gjashte gjate ketij viti ne Berlin qe ka si cak institucione te cilat lidhen me fene islame. Qendra ne fjale i takon bashkesise iraniane. Nuk raportohet per deme serioze.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.417Z

Hapet restoranti i parë kanibal në Berlin

Berlin, 27 gusht - Prej 8 shtatorit mund të konsumohet mish njeriu në Berlin. Ky është propozimi për klientët i një restoranti të ri brazilian.Lokali do të ofrojë kuzhinë kanibale të traditës më të mirë të Warimas dhe do të jetë restoranti i parë jashtë vendit i Eduardo Amado, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.893Z

Letersia kater autore shqiptare ne Berlin

14/09/2010Festivali Kete vit shenon nje jubile. Festivali i Letersise ne Berlin celet neser ne kryeqytetin gjerman per te vijuar deri me 25 shtator. Nje prej ngjarjeve me te medha letrare ne bote Festivali i Letersise ne Berlin kete vit do te hapet nga shkrimtari dhe publicisti i njohur spanjoll Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.113Z

FOTOT/ Protestë topless në Javën Islamike në Berlin

Tre femra topless mësynë një forum islamik në Berlin, në shenjë proteste. Ngjarja ndodhi në Berlin, kurse protestuesit i përkasin grupimit të famshëm Femen, që mbron të drejtat e grave. Java Islamike e Berlinit u ndërpre kur femrat hynë në sallë topless, me parulla politike në tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama