Rezultate te kerkimit per termin: +Berlini

Total: 2117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.080Z

Berlini - qyteti i filmit

Martin Harris beson qe e di se kush eshte ai por ate askush nuk e njeh. Unknown Identity eshte titulli i filmit me te ri te regjisorit spanjoll Jaume Collet-Serra me aktorin Liam Neeson. Filmi zhvillohet ne Berlin eshte prodhuar prej Studios se produksioneve Babelsberg dhe se shpejti do te kete pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.904Z

Berlini para ndryshimit te imazhit

Qendra e Berlinit eshte gjithnje e me e mbushur me turiste. Muaj per muaj shtohet numri i vizitoreve. Deri ne fund te vitit Berlinin do te vizitojne 98 milione njerez. Ne hotele kane fjetur gati 22 milione njerez nderkohe qe kjo shifer deri ne vitin 2016 do te rritet ne mbi 30 milione thuhet ne s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.904Z

Po behet Berlini qytet monoton

Qendra e Berlinit eshte gjithnje e me e mbushur me turiste. Muaj per muaj shtohet numri i vizitoreve. Deri ne fund te vitit Berlinin do te vizitojne 98 milione vete. Ne hotele kane fjetur gati 22 milione nderkohe qe kjo shifer deri ne vitin 2016 do te rritet ne mbi 30 milione thuhet ne studimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.761Z

Berlini shpallet qyteti më argëtues në Evropë

Njëzetë e pesë vite pas rënies së murit, kryeqyteti gjerman, Berlini, është shpallur qyteti më argëtues për turistët në botë, duke lënë pas metropole të mëdha botërore. Raporti është hartuar nga GetYourGuide, përmes hulumtimit të 17 faqeve online për turizëm, ku u gjykuan 1,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.153Z

Kur zbardhi dita, Berlini ishte i ndarë

Gjermania kujton sot 50 vjetorin e ngritjes së Murit të Berlinit Nga Katja Colmenares, BILD Është ora 1:05 e mëngjesit të 13 gushtit 1961. Errësira ka zënë plotësisht vend. Trupat kufitare të Gjermanisë Lindore fikin dritat verbuese që shkëlqejnë mbi Portën e Brandenburgut (Brandenbu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.083Z

"Berlini pa mure"

Arben Muka INTERVISTA/ Diplomati dhe publicisti Jorgji Kote, flet ne nje interviste me radion Deutsche Welle per 20-vjetorin e renies se Murit te Berlinit. Kote ndalet edhe ne librin e tij me te fundit, "Berlini pa mure", pjese te te cilit u publikuan enkas te "Koha Jone", tre ditet e meparshme. Lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.211Z

Berlini pa mure - edhe për shqiptarët

Libri “Berlini pa mure” i diplomatit dhe autorit shqiptar, Jorgji Kote, është një nga lekturat e rralla, për të mos thënë se është përmbledhja e parë e shkruar në gjuhën shqipe me një dashuri, dije dhe përkushtim që i kushtohet krejtësisht kryeqytetit të Republikës Federale t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama