Rezultate te kerkimit per termin: +Berlini

Total: 2117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.679Z

Shulz largohet nga kreu i PE

var fbShare url httpvizionplusalshulz-largohet-nga-kreu-i-pesize smallbrbrMandat i tij perfundon ne janar dhe presidenti i Parlamentit Europian Martin Shulz nuk do te rikandidoje per nje mandat te trete Nga Brukseli ai do te zhvendoset ne Berlin per tiu kushtuar karrieres politike dhe me synimin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.713Z

Rrëfimi i një ish-prostitute

Sonia Rossi ka një sekret. Dhe Berlini, ku u arratis në moshën 18-vjeçare, duke ëndërruar një diplomë në Matematikë, në universitetin "Humboldt", është vendi ideal për t‘u mbrojtur nga paragjykimet e njerëzve. Sonia siciliane është një vajzë shumë e bukur, ka një bukuri karshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.249Z

Lista e prioriteteve të Kancelares Merkel

Shpëtimi i euros, financat solide dhe kthesa energjetike janë ato që përcaktojnë axhendën e qeverisë. Por edhe spiunazhi në internet, populistët e djathtë dhe konfliktet në botë janë sfida për politikën gjermane. Një koalicion i madh duhet të zgjidhë edhe detyra të mëdha, deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.438Z

Samiti i krizes Me masat e reja lehtesohet barra e krizes ne eurozone

Ndryshim strategjie ne Bruksel. Pas javesh debati perfaqesues nga BE dhe eurozona nuk e cilesojne me si tabu ristrukturimin e borxheve greke ne rast falimentimi. Ky hap do ta lehtesonte Greqine por sjell me vete rrezikun e turbulencave ne tregjet financiare. Gjithashtu vendet e eurozones jane gati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.858Z

Marrëveshja me K. e Jugut pas bisedimeve me Gjermaninë

Bruksel - Shefja e BE-së për Tregëtinë shpreh besimin për arritjen e një marrëveshjeje për tregtinë e lirë me Korenë e Jugut pas bisedimeve me Gjermaninë e cila është e shqetësuar për impaktin që mund të ketë kjo mbi industrinë gjermane të makinave që po kalon përmes një faze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.790Z

Nëse Serbia e do BE-në, duhet ta pranojë Kosovën

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Branko Lukovac, ka thënë se Serbia do të duhet ta njohë Kosovën, nëse e dëshiron anëtarësimin në Bashkimin Evropian (BE).“Kosova e pavarur është një realitet me të cilin Serbia jeton qe sa vite. Çështja është nëse pushteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.217Z

Ndalohet fondacioni gjerman në Bjellorusi

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë ka bërë të ditur se fondacioni politik gjerman “The Friedrich Ebert Foundation”, është ndaluar në këtë vend, për shkak të radikalizmit të qartë gjerman kundër Minskut. “The Fri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama