Rezultate te kerkimit per termin: +Berlini

Total: 2117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.153Z

Kur zbardhi dita, Berlini ishte i ndarë

Gjermania kujton sot 50 vjetorin e ngritjes së Murit të Berlinit Nga Katja Colmenares, BILD Është ora 1:05 e mëngjesit të 13 gushtit 1961. Errësira ka zënë plotësisht vend. Trupat kufitare të Gjermanisë Lindore fikin dritat verbuese që shkëlqejnë mbi Portën e Brandenburgut (Brandenbu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.083Z

"Berlini pa mure"

Arben Muka INTERVISTA/ Diplomati dhe publicisti Jorgji Kote, flet ne nje interviste me radion Deutsche Welle per 20-vjetorin e renies se Murit te Berlinit. Kote ndalet edhe ne librin e tij me te fundit, "Berlini pa mure", pjese te te cilit u publikuan enkas te "Koha Jone", tre ditet e meparshme. Lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.211Z

Berlini pa mure - edhe për shqiptarët

Libri “Berlini pa mure” i diplomatit dhe autorit shqiptar, Jorgji Kote, është një nga lekturat e rralla, për të mos thënë se është përmbledhja e parë e shkruar në gjuhën shqipe me një dashuri, dije dhe përkushtim që i kushtohet krejtësisht kryeqytetit të Republikës Federale t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Gjermani, një restorantpër kanibalëtskandalizohet Berlini

BERLIN- Një restorant i sapo hapur ka skandalizuar Berlinin duke i kërkuar klientëve të tij të dhurojnë pjesë të trupit të cilat më pas do të gatuhen dhe do të shërbehen në tavolinë. Autoritetet lokale dhe banorët nuk e kanë pëlqyer këtë lajmërim dhe mendohet se mund të jetë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.356Z

FMN-ja ndihmë Greqisë? Berlini dakord

Zëdhënësi i qeverisë, Ulrich Wilhelm deklaroi se “Greqia nuk ka kërkuar ndihmë financiare dhe Berlini niset nga principi që përpjekjet e saj për rimëkëmbjen e financave të saj publike do të japin rezultat''.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.243Z

Berlini - qyteti i filmit i varfer por seksi

I varfer por seksi kjo eshte formula te cilen perdor kryetari i bashkise Klaus Wowereit per te pershkruar Berlinin. Me te drejte sepse me gjithe kodren e madhe te borxheve Berlini mbetet nje qytet shume interesant. Martin Harris beson qe e di se kush eshte ai por ate askush nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.201Z

Berlini, seksi, por jo i varfër

Ekonomia e qytetit po rritet me ritme tri her m t larta se n pjesn tjetr t vendit, tregu i puns po ndryshon dhe t ardhurat jan m t larta. Por dika nuk ka ndryshuar: n kryeqytetin gjerman jetohet shum mir Kryetari i Bashkis s Berlinit, Klaus Wowereit, tashm duhet t mendoj pr nj slogan t ri. “Ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama