Rezultate te kerkimit per termin: +Berlini

Total: 2117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.356Z

FMN-ja ndihmë Greqisë? Berlini dakord

Zëdhënësi i qeverisë, Ulrich Wilhelm deklaroi se “Greqia nuk ka kërkuar ndihmë financiare dhe Berlini niset nga principi që përpjekjet e saj për rimëkëmbjen e financave të saj publike do të japin rezultat''.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.243Z

Berlini - qyteti i filmit i varfer por seksi

I varfer por seksi kjo eshte formula te cilen perdor kryetari i bashkise Klaus Wowereit per te pershkruar Berlinin. Me te drejte sepse me gjithe kodren e madhe te borxheve Berlini mbetet nje qytet shume interesant. Martin Harris beson qe e di se kush eshte ai por ate askush nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.201Z

Berlini, seksi, por jo i varfër

Ekonomia e qytetit po rritet me ritme tri her m t larta se n pjesn tjetr t vendit, tregu i puns po ndryshon dhe t ardhurat jan m t larta. Por dika nuk ka ndryshuar: n kryeqytetin gjerman jetohet shum mir Kryetari i Bashkis s Berlinit, Klaus Wowereit, tashm duhet t mendoj pr nj slogan t ri. “Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.374Z

Berlini, kryeqyteti i dhunes ekstreme

Berlini nuk eshte vetem kryeqyteti i Gjermanise, por edhe kryeqyteti i dhunes se ekstremisteve te majte. Sipas Zyres per Mbrojtjen e Kushtetutes, sic njihet ndryshe sherbimi sekret i anti-terrorizmit, ne periudhen 2003-08 ne qytet jane regjistruar 835 episode dhune, 186 prej te cileve ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.610Z

FOTO LAJM/ Çmenduria e tifozëve! Shkodra për pak çaste si Berlini

Shkodra ka dalë e gjitha në rrugë pas fitores së Gjermanisë kundër Francës. Qyteti më afër kulturës gjermane në veri të vendit, duket se nuk e ka përmbajtur dot gëzimin dhe ka vërshuar në rrugë. Në rrjetet sociale po postohen foto ku rruget e Shkodrës ngjajnë si rrugët e një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.642Z

Greqia, Berlini konfirmon planin 3-vjeçar

Ligji që Berlini do të ndryshojë për t'i dhënë dritën jeshile planit të ndihmave për Greqinë do të mbulojë trevjeçarin 2010-2012. Qeveria gjermane ka përgënjeshtruar zërat sipas të cilëve Gjermania ka marrë pjesë në planin e shpëtimit vetëm për vitin 2010. Nga Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.130Z

Ndocaj mesazh nga Berlini Veliajt për Parkun e Liqenit

Deputeti Eduart Ndocaj ka dhënë dy sinjale të rëndësishme sot nga Berlini në Gjermani, ku ndodhet për vizitë. Fillimisht ai ka pozuar te postblloku Checkpoint Charlie, duke shkruar se "këtu ndahej parajsa me ferrin", ndoshta një mesazh për Edi Ramën, lidhur me zhvillimet e fundit të Ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama