Rezultate te kerkimit per termin: +Besa +F

Total: 434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.403Z

Kategoria Superiore - Superior Divizion

FT KASTRIOTI - VLLAZNIA 1-1* FT FLAMURTARI–LUFTËTARI 1-0 FT ELBASANI - DINAMO 1-0 FT SHKUMBINI - PARTIZANI 0-2 FT TIRANA-APOLONIA 3-1 FT BESA-TEUTA 1-1 First Division / Kategoria e Parë FT POGRADECI - SKENDERBEU 2-3 FT TURBINA - ADA 1-0 FT BILISHTI SPORT - EREZE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.532Z

Kridens Meta, “bilbili” i Dinamo-Vllaznia

Albania-Sport - Kridens Meta dhe dy ndihmësit e tij, Denis Rexha dhe Genc Maloku janë të përzgjedhurit e shortit të takimit më të rëndësishëm të javës së 19-të Dinamo-Vllaznia, dy ekipeve që ndodhen përkatësisht në vendin e pestë dhe në vendin e katërt. Kjo u mësua sot, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.872Z

  Besa-Partizani 0-0, pikët kënaqin palët Shpëtim Duro merr pikën e parë me Partizanin në dy ndeshjet e para nën drejtimin e tij

“Do të shkojmë në Kavajë me besimin për të marrë diçka nga sfida me Besën”. Kjo ishte deklarata e ftohtë e trajnerit të Partizanit, Shpëtim Duro. Pas përfundimit të 90 minutave në sfidës hapëse të javës së 10-të të Kategorisë Superiore, Partizani u kthye në kryeqytet me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.375Z

Favorizohet Kastrioti

Në këtë fundjavë do të nisin garat e edicionit pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve, derisa kandidatët kryesorë për ta fituar titullin e kampionit janë Kastrioti, Prishtina dhe Besa Famiglia. Të tri këto klube, përveç titullit të kampionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.295Z

Java 10/ Rezultatet perfundimare

FT-Elbasani-Shkumbini 0-0 FT-Skënderbeu-Vllaznia 2-2 Ngjela 77, Tiko 85/ Sinani 40, 65, Lika 89 FT-Dinamo-Partizani 2-0 Plaku 50, Pejic 63 FT-Tirana-Teuta 2-1 Xhafaj 39, Fortuzi 51/ Haliti 4 FT-Flamurtari-Kastrioti 1-0/ Mema 31 (11-m) FT-Besa-Besëlidhja 2-0 , Veliaj 51 (11-m), Arapi 73 REN

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.528Z

Java e 18, ndeshjet dhe gjyqtarët

Albania-Sport - Sokol Cekaj është gjyqtari i ndeshjes Flamurtari-Vllaznia, takim që hap jo vetëm javën e 18, por dhe starton pjesën e mbetur të sezonit 2006-2007 të Kategorisë Superiore. Shkumbini-Apolonia, takimi tjetër i ditës së premte do të gjykohet nga një treshe me kryesor Bardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.954Z

Besa çame: Lëmë gjakmarrjen për interesat e kombit!

(Shtese nga Nr. 3... Mbeti....)Arkivat:Ja dhe disa shembuj të tjerë: Historiani rumun, Kostandi Burileano (Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë (AMPJ) në Fondin e Komitetit Antifashist Çam, dosja 50, viti 1944), i shoqëruar nga profesori italian, Antonio Baldaci, në v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama