Rezultate te kerkimit per termin: +Besa +F

Total: 434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.295Z

Java 10/ Rezultatet perfundimare

FT-Elbasani-Shkumbini 0-0 FT-Skënderbeu-Vllaznia 2-2 Ngjela 77, Tiko 85/ Sinani 40, 65, Lika 89 FT-Dinamo-Partizani 2-0 Plaku 50, Pejic 63 FT-Tirana-Teuta 2-1 Xhafaj 39, Fortuzi 51/ Haliti 4 FT-Flamurtari-Kastrioti 1-0/ Mema 31 (11-m) FT-Besa-Besëlidhja 2-0 , Veliaj 51 (11-m), Arapi 73 REN

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.528Z

Java e 18, ndeshjet dhe gjyqtarët

Albania-Sport - Sokol Cekaj është gjyqtari i ndeshjes Flamurtari-Vllaznia, takim që hap jo vetëm javën e 18, por dhe starton pjesën e mbetur të sezonit 2006-2007 të Kategorisë Superiore. Shkumbini-Apolonia, takimi tjetër i ditës së premte do të gjykohet nga një treshe me kryesor Bardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.954Z

Besa çame: Lëmë gjakmarrjen për interesat e kombit!

(Shtese nga Nr. 3... Mbeti....)Arkivat:Ja dhe disa shembuj të tjerë: Historiani rumun, Kostandi Burileano (Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë (AMPJ) në Fondin e Komitetit Antifashist Çam, dosja 50, viti 1944), i shoqëruar nga profesori italian, Antonio Baldaci, në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.341Z

Shkumbini, i dashuruar me kreun

Altin B. Kodra Shkumbini ka treguar sot se kryesimi i kampionatit nga ana e skuadrës peqinase, nuk është një rastësi, por një realitet, pasi ka korrur një tjetër fitore në fushën e vet, duke mposhtur Vllazninë me shifrat 3-1. Në fakt, fitorja e sotme ishte edhe më domethënëse, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.307Z

Java 22, ndeshjet dhe oraret

(www.albania-sport.com) – Të shtunën (20 shkurt) dhe të dielën (21 shkurt) do të luhen gjashtë ndeshjet e fundit të fazës së dytë të Kategorisë Superiore (Java 22). Kjo javë është shumë e rëndësishme sidomos skuadrat që renditen në mesin e tabelës, pasi klasifikimi i fazës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.299Z

Sfida të nxehta, kompromise të dyshimta

Java e 27-të e Kategorisë Superiore ka katër sfida dominuese për fatet e verdikteve të Kampionatit të 69-të Kombëtar të Futbollit, si në "katet e sipërme", ku Dinamo e Partizani luftojnë për titull, ndërsa "katet e mbijetësë" të katër skuadrat do të ballafaqohen midis tyre, ku më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.405Z

Në ballafaqimin e dy Trepçave edhe gjyqtari mitrovicas

Nga Ejup LLUMNICA Mitrovica dhe Peja këtë javë do të jenë arenat e ndeshjeve kryesore të Superligës së Kosovës. Në Mitrovicë ballafaqohen dy skuadrat me një rivalitet të theksuar ndërmjet veti, Trepca '89 dhe Trepca, madje në këtë ndeshje FFK-ja ka vendosur që edhe gjyqtari të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama