Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Nen

Total: 589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.920Z

Pakete e gjithanshme per mbrojtjen e euros

Shtetet anetare te Eurozones rane dakord per nje pakete te gjere per mbrojtjen e monedhes se perbashket. Do te ngrihet nje fond i perhershem per kredi emergjence. Mekataret e deficiteve do te ndeshkohen. Dhe vendet e zones se Euros por edhe disa shtete jashte eurozones duan te koordinojne me mire m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.715Z

Nje fitore e vogel ne grindjen e gjate per emrin - Gjykata nderkombetare i jep te drejte Maqedonise

Vendimi eshte i qarte. Me 15 vota pro dhe nje vote kunder Gjykata Nderkombetare ne Hage vendosi te henen 04.12. Greqia e ka shkelur marreveshjen e perkohshme te lidhur midis dy vendeve ne vitin 1995 kur pengoi me veton e saj ne vitin 2008 pranimin e Maqedonise ne NATO me emrin provizor FYROM Ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.233Z

Kosova ende nen regjimin e vizave

Perfaqesues te qeverise se Kosoves jane te bindur se Kosova nuk do te mbetet shume gjate i vetmi vend ne rajon qytetaret e te cilit nuk mund te udhetojne lirshem ne vendet e zones Shengen. Zyrtare te Komisionit Evropian thone se Kosova akoma nuk ka plotesuar kriteret per te marre zyrtarisht udherre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.903Z

Heqja e sherbimit te detyruar ushtarak - Hap i madh per Gjermanine

Me 25 korrik 1956 hyri ne fuqi ligji per sherbimin e detyruar ushtarak ne RFGJ. Sipas tij te gjithe meshkujt qe arrinin moshen 18 vjec ishin te detyruar te sherbenin nen arme. Personat qe refuzonin te sherbenin nen arme per shkaqe bindjesh individuale detyroheshin te kryenin sherbim civil. Miliona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.904Z

Industria gjermane dhe perspektivat per vitin 2012

Kriza e borxheve nuk ka lene pa prekur as sipermarrjet me te fuqishme thuhet ne studimin e Institutit per Ekonomi Gjermane ne Keln. Instituti ka bere nje ankete ne 46 fushat me te rendesishme per pritjet e industrise gjate vitit te ardhshem. Nje eshte e qarte gjendja tani eshte me e keqe se para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.583Z

Shefi i policise britanike jep doreheqjen ne skandalin e pergjimeve

Ne nje deklarate surprize te bere para mediave dhe ne transmetim direkt ne televizion numri nje i policise britanike Paul Stephenson tha se largohet nga posti qe mban pas dyshimeve se kishte lidhje me zevendeskryeredaktorin e News of the World Neil Wallis qe eshte arrestuar per pergjime te paligjsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.176Z

Kosova kyeson Organizaten Ballkanike per Tregti te Lire CEFTA

Qe nga shpallja e pavaresise Kosova eshte anetare e Organizates Ballkanike per Tregti te Lire CEFTA mirepo qe nga ajo kohe Kosova kurre nuk mundi drejperdrejt te importoje mallra ne Serbi dhe Bosnje e Hercegovine. Kjo per faktin qe keto dy vende anetare te kesaj organizate nuk pranojne mallrat e Ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama