Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Nen

Total: 589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.454Z

Serbia edhe gjate 2012 nen kthetrat e Kosoves

Pas fillimit ne pranvere te dialogut mes delegacioneve te Kosoves dhe Serbise - me ndihmen e Robert Cooperit te deleguarit te baroneshes Catherine Ashton - si dhe nenshkrimit gjate veres te disa marreveshjeve Beogradi ishte gati i bindur se ne Dhjetor do te fitoje statusin e kandidatit per anetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.760Z

Kryeministri i Izraelit nen presion nga protestat masive ne vend dhe kriza me Turqine

Kosto te larta jetese qira marramendese spitale te mbushura pertej kapaciteteve paga te uleta dhe kushte te keqija pune per mjeket dhe mesuesit - kjo eshte vetem nje pjese e ankesave qe populli artikulon prej shtate javesh.160 Demonstrata te shtunen 3.9. kunder gjendjes se rende sociale ishte me e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.161Z

Shqiperia vend pa nuanca - Fotografi te bera nen vezhgimin e sigurimit

Deutsche Welle Pse shkon nje i ri gjerman ne Shqiperine e vitit 1990 nje vend komunist Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Fotografi gjerman Gerard Saitner . Gerard Saitner Renia e murit qe kishte ndodhur nje vit me pare ne Gjermani nuk kishte mberritur ende n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.122Z

Evropa Perendimore nen ethet e ernobilit dhe minimizimi i katastrofes nga komunistet

Eshte 28 prill pak para ores 2000 kur televizioni i RDGJ-se ish-Republika Demokratike e Gjermanise per here te pare informoi mbi fatkeqesine e Cernobilit. Lajmi ne Televizionin e RDGJ-se Sic njofton agjencia TASS ne centralin berthamor Cernobil ne Ukraine ka ndodhur nje havari. Nje nga reaktoret be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.922Z

Pune nen tensionin politik - Pergatitja e infrastruktures se zgjedhjeve ne Shqiperi nga KQZ

Shtate anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve institucioni kryesor qe sipas ligjit elektoral shqiptar menaxhon gjithe ndertimin infrastrukturor te votimeve zhvillojne mbledhje disa here ne dite. Kur kane mbetur edhe rreth dy jave nga dita e votimeve te 8 majit 2011 ceshtjet ne shqyrtim jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.662Z

Ombrella e shpetimit te euros nen trysni - Standard Poors i ul noten edhe EFSF

Ombrella e shpetimit te euros EFSF me nje volum prej 440 miliarde eurosh nuk e kame noten maksimale te agjencive te vleresimit te bonitetit AAA. Agjencia e vleresimit Standard amp Poors uli kualifikimin e ombrelles pasi Franca dhe Austria dy nga kontribuesit kryesore te fondit humben te premten 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.715Z

Europa nen bresherine e StandardPoors

Nje dite pas kercenemit te leshuar per uljen e bonitetit per vendet e eurozones agjencia amerikane StandardampPoors leshoi te marten goditjen tjeter. Ajo ka paralajmeruar tanime per ulje boniteti edhe vete fondin europian te shpetimit. Ne nje njoftim te agjencise thuhet se ky fond mund te humbase

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama