Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Nen

Total: 589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.155Z

G20 Kriza e borxheve sundon samitin e G 20

Pasiguria ne zonen e euros dhe situata ne Greqi kane hedhur nje hije te rende mbi samitin e G20-es. Greqia u gjet nen presione te medha dhe tani duhet te prese ndihma te reja nga ombrella per shpetimin. Tandemi gjermano - francez Angela Merkel dhe Nicolas Sarkozy deshmuan ne raport me kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.911Z

Fitues dhe humbes - Grupi muzikor ish gjermanolindor Silly

Grupi Silly bente muzike me standarte te tilla te larta prodhimi qe nuk dalloheshin nga ato te Gjermanise Perendimore. Por kush degjon me kujdes kenget e ketij grupi kupton shpejt se Silly nuk ishte nje grup i zakonshem gjermano-lindor i cili mundohej te imitonte perendimin. Tekstet e kengeve te gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.712Z

Zelanda e Re tronditet nga nje termet i rende

Qyteti Christchurch ne Zelanden e Re brenda pese muajsh eshte goditur per here te dyte nga nje termet i fuqishem. Kanalet televizive lokale treguan pamje te shtepive dhe rrugeve te shkaterruara si dhe njerez te kapluar nga paniku. Termeti i fuqise 63 balle Richter ka ndodhur ne oret e mesdites kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.808Z

Me shume siguri per aeroportet gjermane

Masat e reja do tia veshtiresojne punen terroristeve Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Pamje nga aeroporti i DsseldorfitTe gjithe ata qe fluturojne me avion i nenshtrohen shpesh kontrolleve te perpikta qe ndermirren si mase parandalimi e sulmeve terroriste ne kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Protesta te medha kunder transportit radioaktiv ne Gjermani

Protestuesit kane bllokuar nje sere rrugesh duke penguar edhe furnizimin e trupave te policise apo nderrimin e skuadrave te policeve. Partia Ekologjike gjermane kerkoi ne parlament mbajtjen e nje seance te posacme ne lidhje me transportet ne fjale dhe politiken e qeverise ne lidhje me energjine ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.787Z

Itali Media nen presion

Gjate nje talk-show qe transmetohet drejtperdrejt ne TV shteteror italian gazetarja e njohur investigative Milena Gabanelli lexoi ne nentor 2010 listen e proceseve gjyqesore qe po zhvillohen kunder emisionit te saj Report. Lista permban 23 procese dhe shuma me te cilen eshte denuar emisioni i saj e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.556Z

Turistet e huaj ne Shqiperi shijojne traditen folkloristike

Grupi prej rreth 20 vetesh ishte nga Gjermania Hollanda Suedia Danimarka Italia etj. Axhenda e tyre e qendrimit disa javor ishte kombinuar me leksione dhe praktika nen drejtimin e trajnereve por dhe duke bere vizita bashkebisedime me banore te rajoneve te ndryshme madje duke qene dhe pjesmarres ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama