Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Nen

Total: 589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.922Z

Pune nen tensionin politik - Pergatitja e infrastruktures se zgjedhjeve ne Shqiperi nga KQZ

Shtate anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve institucioni kryesor qe sipas ligjit elektoral shqiptar menaxhon gjithe ndertimin infrastrukturor te votimeve zhvillojne mbledhje disa here ne dite. Kur kane mbetur edhe rreth dy jave nga dita e votimeve te 8 majit 2011 ceshtjet ne shqyrtim jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.662Z

Ombrella e shpetimit te euros nen trysni - Standard Poors i ul noten edhe EFSF

Ombrella e shpetimit te euros EFSF me nje volum prej 440 miliarde eurosh nuk e kame noten maksimale te agjencive te vleresimit te bonitetit AAA. Agjencia e vleresimit Standard amp Poors uli kualifikimin e ombrelles pasi Franca dhe Austria dy nga kontribuesit kryesore te fondit humben te premten 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.715Z

Europa nen bresherine e StandardPoors

Nje dite pas kercenemit te leshuar per uljen e bonitetit per vendet e eurozones agjencia amerikane StandardampPoors leshoi te marten goditjen tjeter. Ajo ka paralajmeruar tanime per ulje boniteti edhe vete fondin europian te shpetimit. Ne nje njoftim te agjencise thuhet se ky fond mund te humbase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Zedhjet ne Spanje nen hijen e protestave masive

Ne Spanje shpirti i mases po turfullon per shkak te papunesise rekord dhe kursit te rigoroz te kursimeve qe po ndjek qeveria e kryeministrit Jose Luis Rodriguez Zapatero. Pikerisht ne nje situate te tille te dielen 22.05.2011 u eshte bere thirrje 35 milione zgjedhesve te japin voten e tyre per zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.920Z

Pakete e gjithanshme per mbrojtjen e euros

Shtetet anetare te Eurozones rane dakord per nje pakete te gjere per mbrojtjen e monedhes se perbashket. Do te ngrihet nje fond i perhershem per kredi emergjence. Mekataret e deficiteve do te ndeshkohen. Dhe vendet e zones se Euros por edhe disa shtete jashte eurozones duan te koordinojne me mire m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.715Z

Nje fitore e vogel ne grindjen e gjate per emrin - Gjykata nderkombetare i jep te drejte Maqedonise

Vendimi eshte i qarte. Me 15 vota pro dhe nje vote kunder Gjykata Nderkombetare ne Hage vendosi te henen 04.12. Greqia e ka shkelur marreveshjen e perkohshme te lidhur midis dy vendeve ne vitin 1995 kur pengoi me veton e saj ne vitin 2008 pranimin e Maqedonise ne NATO me emrin provizor FYROM Ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.233Z

Kosova ende nen regjimin e vizave

Perfaqesues te qeverise se Kosoves jane te bindur se Kosova nuk do te mbetet shume gjate i vetmi vend ne rajon qytetaret e te cilit nuk mund te udhetojne lirshem ne vendet e zones Shengen. Zyrtare te Komisionit Evropian thone se Kosova akoma nuk ka plotesuar kriteret per te marre zyrtarisht udherre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama