Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesmenet

Total: 765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.084Z

FOTOT/ Kush janë dy të fortët që kërcënonin e gjobisnin biznesmenët

Sadik Dinga, 27 vjeç, banues në Durrës, i cili rezulton i dënuar më parë për veprën penale Fallsifikim monedhash dhe Ervis Alla, 29 vjeç, banues në Krujë, pronar i mobileri Vllaznia, janë arrestuar sot nga policia. Arrestimi i tyre u krye pasi u kapën në flagrancë në vendin e quaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.231Z

Rama Berisha po mbyt 99 te shqiptareve 

Reagimi Kritikave per taksat e Berishes nga Petrela kreu i opozites Edi Rama iu pergjigj nga profili i tij ne rrjetin social Twitter. Permes nje deklarate te shkurter Rama theksoi se Berisha ishte i gatshem te sakrifikonte 99 te shqiptareve per te bere te mundur pasurimin e pjeses tjeter. Por sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.929Z

Lejet e ndertimit Agolli thirret ne Prokurori

Ish-drejtori i pergjithshem i urbanistikes ne bashkine e Tiranes Dritan Agolli eshte paraqitur pasditen e djeshme ne prokurorine e pergjithshme ne lidhje me akuzat e fundit te bera nga maxhoranca per lejet e ndertimit. Agolli eshte pyetur nga prokuroret e task forces per lejet e ndertimit ndone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.483Z

Berlusconi eshte shpresa e vetme per Milanin

E ardhmja e Milanit vazhdon te mbetet e paqarte Shitja e klubit nga Sivlio Berlusconi te biznesmenet kineze ka ngecur Ne kete menyre skuadra nuk po mundet qe te nderhyje ne transferimin e lojtareve te rinjbr br Sipas Gazzetta dello Sport nese situata vazhdon te mbetet e pandryshueshme atehere e ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.299Z

Ashpersimi i ligjit per armet

brbrLigji i ri per armet i cili pritet te hyje ne fuqi pas miratimit te akteve nenligjore dhe udhezimeve te ministrit parashikon tre kategori te armembajtjes Sipas hartuesit te akteve njeheresh Nendrejtor i Policise se Tiranes kategorite ndahen ne armembajtje ne vendbanim ne levizje dhe te posacme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Tregtaret proteste para bashkise

brbrTregtare e pronare lokalesh kane protestuar serish para bashkise Ata kundershtojne rritjen e tarifave vendore vecanerisht taksen e tavolines qe vendoset ne trotuare apo hapesiren publike Biznesmenet e vegjel kerkojne rishikimin e takses se hapesires publike tarife qe sipas tyre i con drejt falim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Berisha: Biznesi kosovar, lehtesi doganore e taksat

Fatjona Mejdini Berisha premton heqjen e barrierave doganore per biznesin e Kosoves, nderkohe qe paralajmeron lehtesira te tjera fiskale per investitoret kosovare. Keshtu, taksat per biznesmenet kosovare te cilet do te investojne ne Shqiperi, do te njesohen me ato qe aplikohen per biznesmenet shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama