Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesmenet

Total: 765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.929Z

Lejet e ndertimit Agolli thirret ne Prokurori

Ish-drejtori i pergjithshem i urbanistikes ne bashkine e Tiranes Dritan Agolli eshte paraqitur pasditen e djeshme ne prokurorine e pergjithshme ne lidhje me akuzat e fundit te bera nga maxhoranca per lejet e ndertimit. Agolli eshte pyetur nga prokuroret e task forces per lejet e ndertimit ndone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.483Z

Berlusconi eshte shpresa e vetme per Milanin

E ardhmja e Milanit vazhdon te mbetet e paqarte Shitja e klubit nga Sivlio Berlusconi te biznesmenet kineze ka ngecur Ne kete menyre skuadra nuk po mundet qe te nderhyje ne transferimin e lojtareve te rinjbr br Sipas Gazzetta dello Sport nese situata vazhdon te mbetet e pandryshueshme atehere e ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.299Z

Ashpersimi i ligjit per armet

brbrLigji i ri per armet i cili pritet te hyje ne fuqi pas miratimit te akteve nenligjore dhe udhezimeve te ministrit parashikon tre kategori te armembajtjes Sipas hartuesit te akteve njeheresh Nendrejtor i Policise se Tiranes kategorite ndahen ne armembajtje ne vendbanim ne levizje dhe te posacme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Tregtaret proteste para bashkise

brbrTregtare e pronare lokalesh kane protestuar serish para bashkise Ata kundershtojne rritjen e tarifave vendore vecanerisht taksen e tavolines qe vendoset ne trotuare apo hapesiren publike Biznesmenet e vegjel kerkojne rishikimin e takses se hapesires publike tarife qe sipas tyre i con drejt falim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Berisha: Biznesi kosovar, lehtesi doganore e taksat

Fatjona Mejdini Berisha premton heqjen e barrierave doganore per biznesin e Kosoves, nderkohe qe paralajmeron lehtesira te tjera fiskale per investitoret kosovare. Keshtu, taksat per biznesmenet kosovare te cilet do te investojne ne Shqiperi, do te njesohen me ato qe aplikohen per biznesmenet shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.651Z

Bizneset, ankesa per demshperblimet

Biznesmenet e zones ku ka ndodhur shperthimi i Gerdecit ankohen se nuk kane marre shperblimin sipas listave te bera nga grupet e numerimit por deri me tani kane marre vetem rreth 20 per qind te shumave te premtuara qe me pare nga qeveria. Duket se ankesave te banoreve te Marqinetit dhe Gerdecit duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.163Z

Kokaina nga Bolivia arrest me burg per dy poseduesit

Gjykata e Krimeve te Renda ka lene ne burg dy biznesmenet Eduard Pelushi dhe Ergys Salku te akuzuar si poseduesit e 8 kg kokaine te sekuestruar disa dite me pare. Gjate seances se mases asnje nga te akuzuarit nuk ka folur ndersa kane rende dakord me ato qe kane deklaruar avokatet e tyre mbrojtes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama