Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesmenet

Total: 765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.299Z

Ashpersimi i ligjit per armet

brbrLigji i ri per armet i cili pritet te hyje ne fuqi pas miratimit te akteve nenligjore dhe udhezimeve te ministrit parashikon tre kategori te armembajtjes Sipas hartuesit te akteve njeheresh Nendrejtor i Policise se Tiranes kategorite ndahen ne armembajtje ne vendbanim ne levizje dhe te posacme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Tregtaret proteste para bashkise

brbrTregtare e pronare lokalesh kane protestuar serish para bashkise Ata kundershtojne rritjen e tarifave vendore vecanerisht taksen e tavolines qe vendoset ne trotuare apo hapesiren publike Biznesmenet e vegjel kerkojne rishikimin e takses se hapesires publike tarife qe sipas tyre i con drejt falim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Berisha: Biznesi kosovar, lehtesi doganore e taksat

Fatjona Mejdini Berisha premton heqjen e barrierave doganore per biznesin e Kosoves, nderkohe qe paralajmeron lehtesira te tjera fiskale per investitoret kosovare. Keshtu, taksat per biznesmenet kosovare te cilet do te investojne ne Shqiperi, do te njesohen me ato qe aplikohen per biznesmenet shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.651Z

Bizneset, ankesa per demshperblimet

Biznesmenet e zones ku ka ndodhur shperthimi i Gerdecit ankohen se nuk kane marre shperblimin sipas listave te bera nga grupet e numerimit por deri me tani kane marre vetem rreth 20 per qind te shumave te premtuara qe me pare nga qeveria. Duket se ankesave te banoreve te Marqinetit dhe Gerdecit duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.163Z

Kokaina nga Bolivia arrest me burg per dy poseduesit

Gjykata e Krimeve te Renda ka lene ne burg dy biznesmenet Eduard Pelushi dhe Ergys Salku te akuzuar si poseduesit e 8 kg kokaine te sekuestruar disa dite me pare. Gjate seances se mases asnje nga te akuzuarit nuk ka folur ndersa kane rende dakord me ato qe kane deklaruar avokatet e tyre mbrojtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.498Z

Durres kreret e Inspektoratit te Mjedisit moren ryshfet nga kinezet

e Merkure 1 Tetor 20141344 pm p classwp-caption-text Prokuroria e DurresitbrbrDURRES 8211 Zbulohet kompania qe i vune gjobe zyrtaret e Inspektoratit te Mjedisit bashke me ekonomisten Burime te organit te akuzes pohojne se behet fjale per nje firme perpunimi dhe eksporti te mbetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.560Z

Thaci: Pavaresia solli stabilitet ne rajon

Kryeministri kosovar Hashim Thaci, gjate vizites se tij ne Paris, ka mbajtur nje fjalim ne Qendren per Hulumtime Nderkombetare, ku e ka vene theksin tek rendesia e shpalljes se pavaresise. “Pavaresia e Kosoves ka sjelle stabilitet ne rajon”, ka deklaruar Thaci, i cili ka nenvi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama