Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesmenet

Total: 765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.651Z

Bizneset, ankesa per demshperblimet

Biznesmenet e zones ku ka ndodhur shperthimi i Gerdecit ankohen se nuk kane marre shperblimin sipas listave te bera nga grupet e numerimit por deri me tani kane marre vetem rreth 20 per qind te shumave te premtuara qe me pare nga qeveria. Duket se ankesave te banoreve te Marqinetit dhe Gerdecit duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.163Z

Kokaina nga Bolivia arrest me burg per dy poseduesit

Gjykata e Krimeve te Renda ka lene ne burg dy biznesmenet Eduard Pelushi dhe Ergys Salku te akuzuar si poseduesit e 8 kg kokaine te sekuestruar disa dite me pare. Gjate seances se mases asnje nga te akuzuarit nuk ka folur ndersa kane rende dakord me ato qe kane deklaruar avokatet e tyre mbrojtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.498Z

Durres kreret e Inspektoratit te Mjedisit moren ryshfet nga kinezet

e Merkure 1 Tetor 20141344 pm p classwp-caption-text Prokuroria e DurresitbrbrDURRES 8211 Zbulohet kompania qe i vune gjobe zyrtaret e Inspektoratit te Mjedisit bashke me ekonomisten Burime te organit te akuzes pohojne se behet fjale per nje firme perpunimi dhe eksporti te mbetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.560Z

Thaci: Pavaresia solli stabilitet ne rajon

Kryeministri kosovar Hashim Thaci, gjate vizites se tij ne Paris, ka mbajtur nje fjalim ne Qendren per Hulumtime Nderkombetare, ku e ka vene theksin tek rendesia e shpalljes se pavaresise. “Pavaresia e Kosoves ka sjelle stabilitet ne rajon”, ka deklaruar Thaci, i cili ka nenvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.500Z

Familjet e varfëra në Kukës, shërbimi social: Kërkojmë mbështetje nga donatorët

Femijet ne nevoje ne qarkun e Kukesit do te kene mundesi qe edhe ata ti kalojne festat e fundvitit si gjithe bashkemoshataret e tjeredhe kjo fale nje iniciative nga ana e drejtuesve dhe punonjesve te sherbimit social, te cilet po shperndajne pako prane familjeve te cilat shenojne nivel te ulet ekono

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.349Z

Topi-Gyl: Marredheniet ekonomike, ne stad me te lart

Dy presidentet, Bamir Topi dhe ai turk Abdullah Gyl, u ndalen gjate dje ne takimin e tyre, tek zhvillimi i marredhenieve ekonomike. "Ne folem gjeresisht per zhvillimin e marredhenieve ekonomike midis dy vendeve. Shikuam mundesine e tyre. Tani ka mundesi akoma me te medha, sepse eshte nenshkruar marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Kina kerkon zgjerimin e Heathrow te Londres

Ambasadori kinez ne Londer Li Xiaoming ka thene se vendi i tij i ka kerkuar Britanise se Madhe qe te rrise kapacitetin e aeroportit Heathrow te Londres me qellim qe Kina te kete mundesi te rrise numrin e fluturimeve drejt kryeqytetit britanik Lajmi eshte bere publik para vizites se kryeministrit kin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama