Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesmenet

Total: 765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.151Z

Biznesmenet e piramides: "Kemi kapital per kreditoret"

Biznesmenet e akuzuar per ngritjen e nje skeme piramidale, mohuan dje ne Gjykaten e Rrethit te Korces akuzat. Jani Lluka dhe Ilia Nikolla, te arrestuar tri dite me pare, thane ne seancen e vleresimit te mases se sigurise se ata kane kapital te mjaftueshem per te shlyer kreditoret. "Nuk jemi fshehur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.066Z

KORCE, lirohen dy biznesmenet e piramides

Dy biznesmenet korcare, te akuzuar per ngritjen e nje firme piramidale, duke mashtruar ne shuma te medha ne bashkepunim nepermjet huamarrjes, lirohen nga Gjykata e Korces pas skadimit te afatit 30-ditor te vendosur gjate mases se sigurise, nje muaj me pare. Jani Lluka e Ilia Nikolla kane lene mengje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.451Z

Gara per tregun kosovar zgjon biznesmenet maqedonas

Pas aplikimit te masave te reciprocitetit tregtar qe Kosova vendosi ndaj prodhimeve te Serbise ne Maqedoni eshte shtuar dukshem interesimi per mbulimin e tregut te Kosoves me mallra te eksportuara nga Maqedonia. Biznesmenet ne Maqedoni kane rekomanduar se eshte me rendesi qe te perpilohet nje s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Tenderi i rezervuarit, burg per 2 biznesmenet

Tirane- Gjykata e Tiranes ka vendosur dje masen e sigurise "arrest me burg" per dy biznesmenet qe u kapen me dokumente te falsifikuara per tenderin e rezervuarit te ujit ne Kavaje. Ardi Arkaxhiu dhe Ismail Stafa nuk kane folur perpara gjykates per akuzat e ngritura nga ana e prokurorise. Sipas proku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.693Z

Berisha Po perzini biznesmenet Rama E largoi gjyqtarja jote

Transmetuar me 22092016 - 1236 Tirane 22 shtator 2016 NOAal -Ish- Kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverine se po debon biznesmenet e huaj Duke folur ne seancen e sotme parlamentare pas largimit te biznesmenit te dhunuar Fidi Mitri a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.970Z

Durres masa e sigurise per 6 biznesmenet

brbrGjykata e Durresit kane dhene kete te enjte masen e sigurise arrest me burg per 6 biznesmenet e arrestuar dy dite me pare ne qytetin e bregdetar Paralelisht me seancen gjyqesore prokuroria ka nisur procedurat e sekuestrimit te pasurive te te akuzuarve Artur Edmond Guido dhe Luan Tepshi si dhe K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.851Z

Policia ne hall, "lyp" ndihme te biznesmenet

Fier- Drejtoria e Policise se Fierit gjendet ne veshtiresi financiare. I kerkohet ndihme biznesmeneve myzeqare per te siguruar blerjen e nje baze materiale ne kompjutera apo tavolina. Dhoma e Tregtise dhe Industrise ne qarkun e Fierit hap nje numer llogarie te posacem dhe ngre komisionin e monitorim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama