Rezultate te kerkimit per termin: +Bjellorusi

Total: 1199
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.062Z

 Shqipëria U-21 fiton 1-0 me PartizaninMe këtë takim trajneri Artan Bushati mbylli dhe grumbullimin 3-ditor me Shpresat ku testoi 19 lojtarë nga kampionati shqiptar, përfshirë Ditmar Bicin e Belasica në Bullgari.

Shqipëria U-21 fitoi 1-0 miqësoren me Partizanin, në ndeshjen e zhvilluar në Kompleksin stërvitor të ekipeve Kombëtare në Kamëz. Ndeshja u vendos nga një autogol i zëvendësuesit Ilirjan Mërtiri i Partizanit në minutën e 80-të. Me këtë takim trajneri Artan Bushati mbylli dhe gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.255Z

Bjellorusia, Shpresat kërkojnë revansh

Shqipëria U-21 do të përballet sot në “Niko Dovana” (14:00) me Bjellorusinë e vendit të tretë, në ndeshjen e saj të parafundit në eliminatoret e Kampionatit Europian 2011, ndaj një kundërshtari që na ka mundur 4-2 një muaj më parë (14 tetor 2009). Shpresat vijnë në përballjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.322Z

Shqipëria, rekord në FIFA, Kuzhe: Është vetëm fillimi

Kombëtarja shqiptare vendosi një rekord të ri, për sa i përket renditjes së saj botërore në klasifikimin mujor të FIFA-s, të publikuar dje.Pas fitores së bujshme 1-0 me Bjellorusinë në kualifikueset e Euro 2012, kuqezinjtë renditet në vendin e 50-të nga 207 skuadra, duke ngjitur 23 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.181Z

Bjellorusi-Shqipëri 4-2

Në vetëm 20 minuta është fundosur Shpresa kuqezi në përballjen e saj të djeshme me rivalen bjelloruse në shtëpinë e kësaj të fundit. Takimi i luajtur në "Molodechno", ku i ftohti dhe dëbora i kanë shoqëruar në çdo hap, është mbyllur me rezultatin e thellë 4-2. Kombëtarja U-21,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Bjellorusi zhvillohen zgjedhjet parlametare

Bjellorusia zhvillon sot zgjedhjet parlamentare të cilat janë bojkotuar nga dy partitë kryesore ne vend.  Qendrat e votimit janë hapur në mbarë vendin.  Kundërshtarët e presidentit, Alexander Lukashenko u kanë bërë thirrje njerëzv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.749Z

Rritet pakënaqësia në Bjellorusi

Nga Express më 03 korrik 2011 në ora 13:37 Bjellorusia feston sot ditën e pavarësisë. Tradicionalisht këtë ditë zhvillohet një paradë ushtarake. Por aktualisht, Bjellorusia po kalon krizën më të rëndë ekonomike që prej shpërbërjes së Bashkimit Sovjetik. Në fillim të mua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.955Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama