Rezultate te kerkimit per termin: +Bllokohen

Total: 3784
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.931Z

Kakavijë, bllokohen 40 klandestinë nga Siria dhe Eritrea

Rreth 40 klandestinë janë bllokuar policia kufitare e Kakavijës. Klandestinët u kapën mbrëmjen e së shtunës  gjatë kontrollit në kufirin jeshil, ku policia Kufitare në bashkëpunim me Delta Forcë, poshtë fshatit Glinë  ndaluan  40 shtetas nga vendet e treta, Siria dhe Eritrea.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.057Z

Porsche, bllokohen 6330 syze kontrabandë të markave të njohura

Specialistë të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave kanë finalizuar mbrëmjen e së martës operacionin e koduar Porsche, kundër kontrabandës së mallrave. Sipas një njoftimi zyrtar, në pranga ka përfunduar shtetasi me inicialet H.T, nën akuzën e kontrabandës dhe shkeljes së të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.389Z

Rezart Taçit i bllokohen 1.3 milion dollarë

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhrin e Gjykatës duke vendosur në sekuestro llogaritë e Rezart Taçit. Mësohet se Taçit i janë bllokuar 1,3 mln dollarë  në 16 banka, nga të cilat 600 mijë euro u sekuestruan në llogarinë e djalit të tij të mitur pak ditë më parë pasi nisën t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.008Z

Tirana në KOLAPS të plotë, bllokohen të gjitha rrugët

Kryeqyteti është përballur me një trafik të frikshëm mëngjesin e sotëm. Rrugët kryesore të saj janë bllokuar prej orësh. Shkak për këtë mendohet se është bërë fillimi i vitit të ri shkollor dhe reshjet e shiut. Kryebashkiaku Lulzim Basha premtoi se do ta zgjidhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.664Z

Bllokohen 20 subjekte inertesh në lumin Mat

Aksioni Shfrytëzimi pa kriter i lumit Mat në nxjerrjen e inerteve ka sjellë reagim të institucioneve shtetërore. Policia e rendit ka nisur një aksion për bllokimin dhe verifikimin e të gjitha pikave që marrin inerte në lumin Mat. Aksioni i policisë është shtrirë në të gjithë gjatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.922Z

Kakavijë, bllokohen 1.124 telefona celularë kontrabandë

Policia kufitare e Kakavijës në bashkëpunim me Strukturat e Antikontrabandës të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, kanë sekuestruar 1.124 telefona celularë të padeklaruar në degën e doganës në Kakavijë, me qëllim shitjen e tyre në treg në mënyrë jo të ligjshme. Telefonat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.685Z

Bllokohen 163 kg mjaltë në Llogora

AKU  Autoriteti i Kontrollit Ushqimor ka zhvilluar dy aksione dje në qytetin e Vlorës dhe atë të Durrësit, duke mbyllur një sërë aktivitetesh. Në Llogora është bllokuar një sasi prej 163 kilogramësh mjaltë dhe shkak për këtë është bërë mungesa e kushteve higjieno-sanitare në a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama