Rezultate te kerkimit per termin: +Bolonjs

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Reforma, barazi universiteteve private dhe publike

Përfundojnë konferencat për sistemin e Bolonjës Reforma e re q po glon n mjediset e Ministris s Arsimit dhe t Shkencs duket se do t ket qllim parsor vendosjen n pozita t barabarta t dy sistemeve aktuale t arsimit t lart, at publik dhe at privat, duke krijuar nj sistem unik t a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

PS: Universitetet n Kriz

Partia Socialiste, duke marr shkas nga nisja e vitit t ri akademik t shkollave t larta, ka reaguar pr kushtet e vshtira t universiteteve n t gjith vendin. Kryetarja e Komisionit t Edukimit pran Asambles Kombtare, Ledi Shamku tha se Universitetet po shndrrohen n uzina me tre turne duke prodhuar pr vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.589Z

Ulja e avionit në Bratislavë, nisin hetimet

Drejtoria e Prgjithshme e Aviacionit Civil ka ngritur nj grup pune pr hetimin e ngjarjes s djeshme ku avioni i kompanis Albania Airlines ndryshoi kursin e fluturimit nga Rinasi pr n Bolonja, duke u ulur pr arsye ende t paqarta n Bratislav t Sllovenis. 110 pasagjer u gjenden n kt vend pa u paralajmru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Studentët e UT-së, tri lëndë për përmirësim çdo vit

Universiteti i Tiranës publikon të plotë rregulloren. Studentët, më shumë mundësi për të përfituar Universiteti i Tirans kadje publike rregulloren e miratuar nj jav m par, e cila, sipas rektoratit t UT-s, sht “e para e prpiluar trsisht n frymn e Bolonjs, jo vetm pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Të diplomuarit, ende pa shtojcë diplome

Ndonëse çdo universitet është i detyruar që të ofrojë shtojcën e diplomës së bashku me diplomat, ende ato nuk janë dhënë. Të gjitha detajet e suplementit të diplomës T gjith studentt q kan prfunduar vitin e kaluar studimet e larta, do t duhet t ishin pajisur me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Vizat, projekt për perfeksionimin e infrastrukturës

Qeveria po prforcon infrastrukturn n pritje t vendimit pr liberalizim t vizave. T paktn 200 uniforma blu, do t zhvendosen n kufi n prputhje dhe me detyrimet e reja q sugjeron procesi. Gjat mbledhjes s qeveris, kryeministri tha se ky zhvillim sht pjes e reforms n polici, q nuk ka t bj aspak me shkurt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Dy sezone shtesë me pagesë për studentët e Universitetit të Tiranës

Miratohet rregullorja e Universitetit të Tiranës. Përgjysmohet numri i lëndëve për çdo program Prve sezonit t shkurtit, qershorit dhe shtatorit, tashm studentt e Universitetit t Tirans do t mund t japin provime edhe n dy sezone shtes, q do t zhvillohen n muajin dhjetor dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama