Rezultate te kerkimit per termin: +Borussian

Total: 75
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.884Z

Lewandowski nuk rinovon me Borussian

Michael Zorc, drejtori sportiv i Borussia Dortmund, ka bërë të ditur se sulmuesi kryesor i ekipit, Robert Lewandowski, nuk do të rinovojë kontratën me klubin verdhezi. “Robert Lewandowski nuk do të zgjasë kontratën e tij aktuale me Borussia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.060Z

Bajerni teper i forte per Borussian

Bayerni i Mynihut shkatërroi 3-0 Borusia Dortmundin dhe çoi në 7 pikë diferencën me nënkampionët e Gjermanisë, të cilët të martën do të luajnë për kualifikim në Champions ndeshjen vendimtare me Napolin. Nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.929Z

Bajerni Skemi qellim te dobesojme Borussian

Presidenti i nderit i Bajernit të Mynihut, Franz Beckenbauer, këmbëngul se kampionët e Gjermanisë dhe Europës në fuqi nuk blejnë qëllimisht lojtarë të Borussias së Dortmundit për të dobësuar rivalët. Deklarata e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.962Z

Man City pas Goetzes

Nga Express me 11 dhjetor 2010 ne ora 1806 Sipas mediave gjermane Manchester City eshte i interesuar per yllin e ri te Bundesliges Mario Goetze dhe eshte i gatshem te ofroje 8 milione funta per sherbimet e tij pas hapjes se afatit kalimtar te janarit. Plejmejkeri 18 vjec eshte njeri prej futbol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.921Z

Trofeu i parë për Guardiolan, Shaqiri mposht Xhakën

Pep Guardiola ka fituar trofeun e parë me Bayernin. Bavarezët kanë fituar në finale të Kupës Telekom duke e mposhtur Borussia Moenchengladbach me rezultat të thellë 5:1 Në pjesën e parë kampioni i Evropës shënoi tre herë, pas Riberisë dhe Lahmit, gol debutues arriti Thiago Alcantara d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.609Z

Kagawa futbollisti me i mire i Azise

Mesfushori japonez i Manchester United, Shinji Kagawa, u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit në Azi nga Konfederata Aziatike e Futbollit (AFC). Në këtë renditje, 23-vjeçari lë pas bashkëkombasin e tij tek Interi, Yuto Nagatomo dhe portierin ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.061Z

Xhaka nga shtëpia, mesazh Monchengladbachut (Foto)

Granit Xhaka i cili vazhdon të vuaj suspendimin e ndalesës për t’u paraqitur në Bundesligë, i ka dhënë mbështetje nga shtëpia skuadrës së tij, Borussia Monchengladbach. Monchengladbach po luan në udhëtim te Mainz, ndërsa Xha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama