Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Total: 2349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.162Z

Serbët e Bosnjës duan pavarësi

Presidenti i Republikës serbe të Bosnjës, Milorad Dodik, edhe sot theksoi dëshirën e serbëve për pavarësi nga shteti i Bosnjës, vetëm disa ditë para zgjedhjeve të përgjithshme. Dodik i bëri këto komente pas një mitingu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.595Z

Fuele, nga nesër, për vizitë dyditore në Bosnjë

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele, do të arrijë nesër në Bosnjë e Hercegovinë, për një vizitë dyditore. Para shkuarjes, ai u është drejtuar politikanëve dhe qytetarëve të Bosnjës me një let

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.873Z

Presion i BE-së për reformimin e Bosnjës

Bosnjë Hercegovina mbetet prapa në realizimin e përkushtimeve për të drejta të njeriut dhe sundim të ligjit, duke i zvogëluar gjasat e veta për anëtarësim në BE, thanë zyrtarë të BE-së dhe ligjvënës evropian&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.245Z

Arrestohet për mitmarrje presidenti i Bosnjë e Hercegovinës

SARAJEVE – Agjencitë e lajmeve njoftojnë se në Sarajevë është arrestuar sot presidenti i Bosnjë e Hercegovinës, Zhivko Budimir. Arrestimi i tij është bërë pas dyshimeve për mitmarrje në këmbim të dhënies s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.277Z

25 ton ndihma humanitare nga SHBA-ja për Bosnjën

BOSNJE- Qeveria e Shteteve të Bashkuara vazhdon të punojë me institucionet shtetërore të Bosnjë e Hercegovinës dhe me Kryqin e Kuq në këtë vend, për të siguruar ndihma humanitare për banorët e prekur nga përmbytjet. Pes&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.243Z

Arrestohet për mitmarrje presidenti i Bosnjës e Hercegovinës

SARAJEVE – Agjencitë e lajmeve njoftojnë se në Sarajevë është arrestuar sot presidenti i Bosnjë e Hercegovinës, Zhivko Budimir. Arrestimi i tij është bërë pas dyshimeve për mitmarrje në këmbim të dhënies s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.105Z

Marrëveshja bosnjëzon Kosovën

Glauk Konjufca, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, e ka vlerësuar shumë të rrezikshme mundësinë e arritjes së marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë për krijimin e asocia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama