Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Total: 2349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.579Z

Ish-myftiu i Bosnjës kandidon për president

BOSNJË-Ish-myftiu në Bosnjë Herzegovinë, Mustafa Ceriç ka njoftuar se do të kandidojë për ulësen boshnjake, në presidencën tre paleshe. Ish-myftiu i Bosnjës ka thënë se do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.140Z

Prokuroria e Bosnjës kërkon ekstradimin e Naser Kelmendit

SARAJEVE - Prokuroria e Bosnjë Hercegovinës bëri të ditur se do të kërkojë ekstradimin e të kërkuarit Naser Kelmendi, i cili është arrestuar në Kosovë. Bosnjë Hercegovina do ta kërkojë ekstradimin e Kelmendit në kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.443Z

Vijojnë protestat antiqeveritare në Bosnjë

BOSNJE - Ditën e sotme, në disa qytete të Bosnjës e Hercegovinës po mbahen protesta. Në Sarajevë, qytetarët janë mbledhur para Presidencës së Bosnjës. Përveç kërkesave që kanë të bëjnë me përmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.992Z

Bosnjë Hercegovina pranon vulat doganore të Kosovës

PRISHTINË- Ministria e Tregtisë dhe Industrisë e Kosovës është njoftuar zyrtarisht nga Qeveria e Bosnjë e Hercegovinës për vendimin e përbashkët të Këshillit Ministror dhe Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.266Z

Presidenti palestinez sot në Bosnjë Hercegovinë

SARAJEVE- Presidenti palestinez, Mahmud Abaz, pritet të mbërrijë sot për një vizitë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë.Ai gjatë kësaj vizite, do të ketë takime në presidencë dhe do të takohet me ministrin e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.003Z

Në Bosnjë nis regjistrimi i popullsisë

 Në Bosnjë dhe Hercegovinë sot nis regjistrimi i popullsisë, i cili do të zgjasë deri më 15 tetor. Pritet që Bosnja të dijë përfundimisht se sa banorë ka, si dhe të marrë të dhëna për strukturën sociale d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.260Z

Në Bosnjë edhe rrëshqitje dheu

Në Bosnjë, ku një e treta e sipërfaqes është nën ujë, si pasojë e përmbytjeve, janë raportuar edhe rreth 300 rëshqitje dheu, kryesisht në pjesën verilindore. Zyrtarët në Bosnjë po ashtu paralajmërojnë qyte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama