Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Total: 2349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.630Z

OKB: Ban Ki-Mun viziton Kosovën

Ban Ki-mun do të jetë zyrtari i parë i lartë i Kombeve të Bashkuara që e viziton Kosovën, prej shpalljes së pavarësisë, në kuadër të turneut ballkanik. Siç ka njoftuar zëdhënësi i OKB-së, Martin Nesirki, sek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.621Z

Ndalohet një serb i akuzuar për krime lufte

Policia serbe ka ndaluar me kërkesë të Kroacisë Bozhidar Vuçureviçin, ish kryebashkiak i Trebinjes. Vuçureviç, serb i Bosnjës, akuzohet nga Kroacia se ka urdhëruar bombardimet ndaj Dubrovnikut gjatë luftës së viteve `90-t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.832Z

Kurti: Nuk e kemi goditur Qeverinë e Kosovës, por Qeverinë e Serbisë

Protestat e Opozitës në Kosovë nuk janë goditje ndaj Qeverisë së Kosovës, por ndaj Qeverisë së Serbisë ka thënë ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një takim me mbështetësit e Vetëvendosjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.689Z

Gjyqtari eliminoi Bosnjën e Edin Dzekos

Vazhdojnë gabimet e rënda të gjyqtarëve në këtë kampionat botëror. Gjyqtari anësor i ndeshjes B &H – Nigeri, ia ka anuluar një gol Edin Dezekos nën pretendimin se ky i fundit ndodhej në pozicion jashtë loje. Pas sekuencave t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.664Z

Bosnjë, tërmetnë Banja Luka

BANJA LUKA- Një tërmet me magnitudë 3,6 ballë të shkallës Rihter goditi sot në mëngjes Banja Lukën, në Bosnje-Hercegovinë. Edhe pse ndërtesat e qytetit u tronditën, nuk raportohet për pasoja serioze. Epiqendra e tërmetit isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.131Z

Mbyllen qendrat e votimit në Bosnjë

Popullsia në Bosnje ka votuar në zgjedhjet kombëtare dhe lokale të dominuara nga droja ekonomike dhe tensionet politike, thuajse 20 vjet pas luftës civile. Deri në mbylljen e qendrave të votimit, pak më shumë se gjysma e 3.3 milion boshnjakëve me të drejtë vote k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Frattini: Brenda vitit, shqiptarët pa viza në Schengen

Ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, siguroi dje qytetart shqiptar se brenda ktij viti do t lvizin t lir drejt zons “Schengen”. Pjesmarrs n Samitin e Sarajevs, kryediplomati italian foli pr mbshtetjen e BE-s n interes t shqiptarve, ndrsa vuri theksin tek prcakt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama