Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Total: 2349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.266Z

Presidenti palestinez sot në Bosnjë Hercegovinë

SARAJEVE- Presidenti palestinez, Mahmud Abaz, pritet të mbërrijë sot për një vizitë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë.Ai gjatë kësaj vizite, do të ketë takime në presidencë dhe do të takohet me ministrin e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.003Z

Në Bosnjë nis regjistrimi i popullsisë

 Në Bosnjë dhe Hercegovinë sot nis regjistrimi i popullsisë, i cili do të zgjasë deri më 15 tetor. Pritet që Bosnja të dijë përfundimisht se sa banorë ka, si dhe të marrë të dhëna për strukturën sociale d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.260Z

Në Bosnjë edhe rrëshqitje dheu

Në Bosnjë, ku një e treta e sipërfaqes është nën ujë, si pasojë e përmbytjeve, janë raportuar edhe rreth 300 rëshqitje dheu, kryesisht në pjesën verilindore. Zyrtarët në Bosnjë po ashtu paralajmërojnë qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.688Z

Kosova paralajmëron viza për Bosnjën

KOSOVË- Qeveria e Kosovës paralajmëron Sarajevën zyrtare se në mungesë të një përgjigjeje për marrëdhënie të mira fqinjësore, së shpejti do të vërë viza për shtetasit e Bosnjës dhe Hercegovinës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.162Z

Serbët e Bosnjës duan pavarësi

Presidenti i Republikës serbe të Bosnjës, Milorad Dodik, edhe sot theksoi dëshirën e serbëve për pavarësi nga shteti i Bosnjës, vetëm disa ditë para zgjedhjeve të përgjithshme. Dodik i bëri këto komente pas një mitingu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.595Z

Fuele, nga nesër, për vizitë dyditore në Bosnjë

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele, do të arrijë nesër në Bosnjë e Hercegovinë, për një vizitë dyditore. Para shkuarjes, ai u është drejtuar politikanëve dhe qytetarëve të Bosnjës me një let

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.873Z

Presion i BE-së për reformimin e Bosnjës

Bosnjë Hercegovina mbetet prapa në realizimin e përkushtimeve për të drejta të njeriut dhe sundim të ligjit, duke i zvogëluar gjasat e veta për anëtarësim në BE, thanë zyrtarë të BE-së dhe ligjvënës evropian&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama