Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Shtohet prostitucioni i fëmijëve në Brazil

Autoritetet i frikësohen rritjes së tregut të pistë me afrimin e Kampionatit Botëror të Futbollit Ndërsa Brazili po punon për të pritur Kampionatin Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm, zyrtarët po i frikësohen rritjes së shpejtë të prostitucionit të fëmijëve, ndërsa punëtoret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.471Z

Feste karnavalesh ne Brazil

Parada e shkollave te sambas për fëmijë ka hapur zyrtarisht shfaqjen e karnavaleve ne sambadromin e Rio De Janeiros ne Brazil. 17 grupe fëmijësh, me kostume shumëngjyrëshe, te moshës nga 5 deri ne 18 vjeç, kane kërcyer dhe i kane rene daulleve ne një spektakël te vërtetë. Çdo shkolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.835Z

Kupa e Konfederatave ne Brazil

Të shtunën fillon Kupa e Konfederatave në Brazil dhe Italia është e shqetësuar nga sjellja e Mario Balotelit. Trajneri Çezare Prandeli ka deklaruar se nuk ka asnjë justifikim për përjashtimin me karton të kuq të Balotelit në miqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.213Z

Sulmohet kandidati presidencial në Brazil

Kandidati në zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro u sulmua me thikë gjatë një tubimi zgjedhor. Politikani i ekstremit të djathtë u sulmua në mes të një turme në shtetin juglindor Minas Gerais. Ai iu nënshtrua operacionit në stomak dhe po rikuperohet, thanë autoritetet spi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Brazil 2014, prezantohet logoja zyrtare

Duar me ngjyrë të verdhë që bashkohen për të krijuar logon e Botërorit Brazil 2014. Vendi organizator i evenimentit më të madh futbollistik pas katër vitesh, e ka hedhur pas krahëve dështimin në Afrikë, duke parë nga e ardhmja. Prezantohet emblema zyrtare e Kupës së Bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.487Z

Fotogaleri: Çastet më të paharrueshme të Brazil 2014

Ky shkrim Fotogaleri: Çastet më të paharrueshme të “Brazil 2014″ u publikua me pare te Gazeta SHQIP.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.501Z

Statistikat çojnë drejt Brazil-Argjentinë 

Ekspertët e Bloomberg janë të bindur për një sukses të seleçaos në finale Brazili dhe Argjentina do të përplasen me njëra-tjetrën me 13 korrik në legjendarin Marakana, në një finale ëndrrash për Botërorin 2014. Ky është projeksioni që specialistët e kompanisë së njohur të st

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama