Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.835Z

Kupa e Konfederatave ne Brazil

Të shtunën fillon Kupa e Konfederatave në Brazil dhe Italia është e shqetësuar nga sjellja e Mario Balotelit. Trajneri Çezare Prandeli ka deklaruar se nuk ka asnjë justifikim për përjashtimin me karton të kuq të Balotelit në miqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.213Z

Sulmohet kandidati presidencial në Brazil

Kandidati në zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro u sulmua me thikë gjatë një tubimi zgjedhor. Politikani i ekstremit të djathtë u sulmua në mes të një turme në shtetin juglindor Minas Gerais. Ai iu nënshtrua operacionit në stomak dhe po rikuperohet, thanë autoritetet spi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Brazil 2014, prezantohet logoja zyrtare

Duar me ngjyrë të verdhë që bashkohen për të krijuar logon e Botërorit Brazil 2014. Vendi organizator i evenimentit më të madh futbollistik pas katër vitesh, e ka hedhur pas krahëve dështimin në Afrikë, duke parë nga e ardhmja. Prezantohet emblema zyrtare e Kupës së Bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.487Z

Fotogaleri: Çastet më të paharrueshme të Brazil 2014

Ky shkrim Fotogaleri: Çastet më të paharrueshme të “Brazil 2014″ u publikua me pare te Gazeta SHQIP.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.501Z

Statistikat çojnë drejt Brazil-Argjentinë 

Ekspertët e Bloomberg janë të bindur për një sukses të seleçaos në finale Brazili dhe Argjentina do të përplasen me njëra-tjetrën me 13 korrik në legjendarin Marakana, në një finale ëndrrash për Botërorin 2014. Ky është projeksioni që specialistët e kompanisë së njohur të st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.922Z

Brazil 2014, festa filloi. Ndeshja hapëse, Brazil-Kroaci

BRAZIL - Ndjekur nga një miliardë telespektatorë, ceremonia e hapjes të Botërorit të 20-të të futbollit filloi sot në orën 18:14 GMT në stadiumin Arena Corinthians, stadium i San Paolos me 61 600 vende. Gjatë spektaklit prej 25 minutash, rreth 650 kërcimtarë zbardhën diversitetin rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.348Z

Brazil, sanksione për prindërit dhunues

Një masë e re ligjore e cila parashikon sanksione ndaj prindërve, mësuesve dhe tutorëve që ushtrojnë dhunë ndaj fëmijëve. Ligji në fjalë iu dorëzua parlamentit federal në Brazil prej presidentit Lula da Silva dhe parashikon nga një deri në katër vite burg për personat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama