Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.501Z

Statistikat çojnë drejt Brazil-Argjentinë 

Ekspertët e Bloomberg janë të bindur për një sukses të seleçaos në finale Brazili dhe Argjentina do të përplasen me njëra-tjetrën me 13 korrik në legjendarin Marakana, në një finale ëndrrash për Botërorin 2014. Ky është projeksioni që specialistët e kompanisë së njohur të st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.922Z

Brazil 2014, festa filloi. Ndeshja hapëse, Brazil-Kroaci

BRAZIL - Ndjekur nga një miliardë telespektatorë, ceremonia e hapjes të Botërorit të 20-të të futbollit filloi sot në orën 18:14 GMT në stadiumin Arena Corinthians, stadium i San Paolos me 61 600 vende. Gjatë spektaklit prej 25 minutash, rreth 650 kërcimtarë zbardhën diversitetin rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.348Z

Brazil, sanksione për prindërit dhunues

Një masë e re ligjore e cila parashikon sanksione ndaj prindërve, mësuesve dhe tutorëve që ushtrojnë dhunë ndaj fëmijëve. Ligji në fjalë iu dorëzua parlamentit federal në Brazil prej presidentit Lula da Silva dhe parashikon nga një deri në katër vite burg për personat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.912Z

Uruguai-Francë dhe Brazil-Belgjikë, çerekfinale zjarri!

Rusi 2018 tashmë ka hyrë në fazën e saj më të nxehtë dhe rrethi i pretendentëve është ngushtuar në vetëm 8 skuadra, të cilat do të përplasen në fazën çerekfinale. Emocionet e sfidave çerekfinale do të nisin këtë të premte, në orën 16:00, në Nizhni Novgorod, ku Franca përba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.921Z

Brazil nis festa e Botërorit

Nis festa e Botëtorit, Brazil 2014. Miliona turistë kanë mbërritur në Brazil, në qytetin Sao Paolo për të ndjekur Live ceremoninë shumëngjyrëshe të çeljes së këtij kampionati mbarë-botëror. Ceremonia u mbajt në stadimin ku do të luhet Brazil Kroaci e cila fillon në orën 22:00.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.024Z

Brazil protesta te dhunshme

Pak para ceremonise zyrtare te hapjes se kampionatit boteror ne Sao Paulo po mbahen protesta masive nga vendasit lidhur me cmimet e larta te biletave Policia ka perdorur gaz lotsjelles dhe uje me presion per te shperndare tubuesit te cili ishin vendosur ne rruget kryesore qe te cojne ne stadiumin ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.667Z

Brazil 2014 jo vetem futboll

Kur thua Brazil, të shkojnë në mendje vajzat, plazhet, karnavalet dhe futbolli. Botërori “Brazil 2014” po afron dhe, pas pak ditësh, do të startojë aktiviteti më i madh futbollistik në nivel global, i cili sigurisht që nuk do t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama