Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.887Z

Brazil, gjendet i vdekur ambasadori grek

Një trup i pajetë i gjetur brenda një makine të djegur në Rio De Zhaniero, besohet se është i ambasadorit grek. Mediat e huaja raportojnë se Kyriakos Amiridis u zhduk në mënyrë misterioze pa lënë gjurmë. Ministria e Jashtme greke konfirmon se trupi është i përfaqësuesit diplomatik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.645Z

Në Brazil përtërijnë legjendat

Në Brazil, emrat e ish futbollistëve të njohur botërorë janë të pranishëm edhe sot. Romario, Roberto Baggio, Rudigullithi, Baloteli, Raikard e Mattheus janë disa nga emrat e disa prej lojtarëve të njohur, e që i mbajnë të rinjtë brazilianë, të cilët luajnë në Copa Juvenil Sao Pau

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.926Z

Ceremonia e Brazil 2014

Ka filluar Kampionati Botëror i 20 në Brazil me një ceremoni hapëse, e cila në thelbin e saj kishte prezantimin e kulturës së përgjithshme braziliane. E ndërkohë që pritej me shumë kureshtje, protestat nuk kanë reshtur, madje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.402Z

Pas Katarit, në Brazil

Mesfushori brazilian Juninho Pernambucano, shpjegon se e ka ndërmend ta respektojë deri në fund kontratën dyvjeçare (skadon në vitin 2011) me ekipin nga Katari, Al-Gharafa, për t’u rikthyer më pas në Brazil. Këtë e ka konfirmuar vetë 35 vjeçari për televizionin francez, RTL. “Kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.878Z

Formacionet zyrtare: Brazil - Paraguai

Sonte do të mësohet edhe gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Amerikës, ku Brazili do të përballet me Paraguain. Formacionet zyrtare: Brazil – Paraguai AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Brazil: Jefferson, Alves, Thiago, Miranda, Filipe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.816Z

Vazhdojnë protestat në Brazil

Dhjetëra mija qytetarë kanë vazhduar të protestojnw në qytetet kryesore Brazil kundër korrupsionit, shërbimeve të varfra qeveritare, dhe shpenzimeve marramendëse që po bëhen në përgatitje të kampionatit botëror të futbollit, i planifikuar për vitin e ardhshëm. Afro 50,000 njerëz j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.015Z

Ahmadinexhad vizite ne Brazil

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka mberritur ne Brazil ku do te nisi turin e vizitave te tij ne Ameriken Latine. Teme e bisedimeve mes Ahmadinaxhad dhe zyrtareve braziliane do te jene politika nderkombetare, marredheniet tregtare dhe ceshtja e programit berthamor iranian.Protesta t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama