Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.926Z

Ceremonia e Brazil 2014

Ka filluar Kampionati Botëror i 20 në Brazil me një ceremoni hapëse, e cila në thelbin e saj kishte prezantimin e kulturës së përgjithshme braziliane. E ndërkohë që pritej me shumë kureshtje, protestat nuk kanë reshtur, madje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.402Z

Pas Katarit, në Brazil

Mesfushori brazilian Juninho Pernambucano, shpjegon se e ka ndërmend ta respektojë deri në fund kontratën dyvjeçare (skadon në vitin 2011) me ekipin nga Katari, Al-Gharafa, për t’u rikthyer më pas në Brazil. Këtë e ka konfirmuar vetë 35 vjeçari për televizionin francez, RTL. “Kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.878Z

Formacionet zyrtare: Brazil - Paraguai

Sonte do të mësohet edhe gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Amerikës, ku Brazili do të përballet me Paraguain. Formacionet zyrtare: Brazil – Paraguai AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Brazil: Jefferson, Alves, Thiago, Miranda, Filipe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.816Z

Vazhdojnë protestat në Brazil

Dhjetëra mija qytetarë kanë vazhduar të protestojnw në qytetet kryesore Brazil kundër korrupsionit, shërbimeve të varfra qeveritare, dhe shpenzimeve marramendëse që po bëhen në përgatitje të kampionatit botëror të futbollit, i planifikuar për vitin e ardhshëm. Afro 50,000 njerëz j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.015Z

Ahmadinexhad vizite ne Brazil

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka mberritur ne Brazil ku do te nisi turin e vizitave te tij ne Ameriken Latine. Teme e bisedimeve mes Ahmadinaxhad dhe zyrtareve braziliane do te jene politika nderkombetare, marredheniet tregtare dhe ceshtja e programit berthamor iranian.Protesta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Shtohet prostitucioni i fëmijëve në Brazil

Autoritetet i frikësohen rritjes së tregut të pistë me afrimin e Kampionatit Botëror të Futbollit Ndërsa Brazili po punon për të pritur Kampionatin Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm, zyrtarët po i frikësohen rritjes së shpejtë të prostitucionit të fëmijëve, ndërsa punëtoret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.471Z

Feste karnavalesh ne Brazil

Parada e shkollave te sambas për fëmijë ka hapur zyrtarisht shfaqjen e karnavaleve ne sambadromin e Rio De Janeiros ne Brazil. 17 grupe fëmijësh, me kostume shumëngjyrëshe, te moshës nga 5 deri ne 18 vjeç, kane kërcyer dhe i kane rene daulleve ne një spektakël te vërtetë. Çdo shkolle

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama