Rezultate te kerkimit per termin: +Brazil

Total: 7277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.878Z

Formacionet zyrtare: Brazil - Paraguai

Sonte do të mësohet edhe gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Amerikës, ku Brazili do të përballet me Paraguain. Formacionet zyrtare: Brazil – Paraguai AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Brazil: Jefferson, Alves, Thiago, Miranda, Filipe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.816Z

Vazhdojnë protestat në Brazil

Dhjetëra mija qytetarë kanë vazhduar të protestojnw në qytetet kryesore Brazil kundër korrupsionit, shërbimeve të varfra qeveritare, dhe shpenzimeve marramendëse që po bëhen në përgatitje të kampionatit botëror të futbollit, i planifikuar për vitin e ardhshëm. Afro 50,000 njerëz j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.015Z

Ahmadinexhad vizite ne Brazil

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka mberritur ne Brazil ku do te nisi turin e vizitave te tij ne Ameriken Latine. Teme e bisedimeve mes Ahmadinaxhad dhe zyrtareve braziliane do te jene politika nderkombetare, marredheniet tregtare dhe ceshtja e programit berthamor iranian.Protesta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Shtohet prostitucioni i fëmijëve në Brazil

Autoritetet i frikësohen rritjes së tregut të pistë me afrimin e Kampionatit Botëror të Futbollit Ndërsa Brazili po punon për të pritur Kampionatin Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm, zyrtarët po i frikësohen rritjes së shpejtë të prostitucionit të fëmijëve, ndërsa punëtoret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.471Z

Feste karnavalesh ne Brazil

Parada e shkollave te sambas për fëmijë ka hapur zyrtarisht shfaqjen e karnavaleve ne sambadromin e Rio De Janeiros ne Brazil. 17 grupe fëmijësh, me kostume shumëngjyrëshe, te moshës nga 5 deri ne 18 vjeç, kane kërcyer dhe i kane rene daulleve ne një spektakël te vërtetë. Çdo shkolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.835Z

Kupa e Konfederatave ne Brazil

Të shtunën fillon Kupa e Konfederatave në Brazil dhe Italia është e shqetësuar nga sjellja e Mario Balotelit. Trajneri Çezare Prandeli ka deklaruar se nuk ka asnjë justifikim për përjashtimin me karton të kuq të Balotelit në miqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.213Z

Sulmohet kandidati presidencial në Brazil

Kandidati në zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro u sulmua me thikë gjatë një tubimi zgjedhor. Politikani i ekstremit të djathtë u sulmua në mes të një turme në shtetin juglindor Minas Gerais. Ai iu nënshtrua operacionit në stomak dhe po rikuperohet, thanë autoritetet spi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama