Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Ministrat e Brendshëm të BE, pro heqjes së vizave

Ministri i Brendshm Lulzim Basha, gjat takimeve q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian, ka mar garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts, Kshilli i Ministrave t Brendshm do t marr vendimin mbi propozimin e Komisionit Europia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Strazimiri takon Schnbhm

Zv.ministri i Brendshm Gent Strazimiri, gjat nj takimi me ministrin e Brendshm t Landit t Brandeburgut, Gjermani, Jrg Schnbhm, u shpreh se nj nga objektivat m t rndsishme t ksaj ministrie sht pajisja e qytetarve shqiptar me letrnjoftime elektronike dhe pasaporta biometrike, si dhe vazhdimi i lufts m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.562Z

Basha: Nuk ka pengesa politike. Vizat hiqen brenda këtij viti

Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se nga vendet e BE nuk ka asnj penges pr heqjen e regjimit t vizave me Shqiprin. N nj konferenc t posame pr mediat pas kthimit nga Luksemburgu ku mori pjes n takimin e Ministave t Brendshm dhe t Drejtsis t vendeve t BE, Ministri i Brendshm Basha u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Brenda 2008 regjistri i banesave

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani, i ka krkuar sot prfaqsuesve vendor, q regjistrimi i adresave t prfundoj brenda vitit 2008. Krkesa e ministrit t Brendshm, erdhi gjat nj takimi me prfaqsues t bashkis s Tirans dhe kryetaret e 11 minibashkive n kryeqytet pr krijimin e regjistrit te adresave. N b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Maroni: Shqiptarët do të lëvizin shumë shpejt pa viza

Deklarata vjen nga Ministri i Brendshm i Italis, Roberto Maroni, deklaron se qytetart shqiptar do t lvizin pa viza n hapsirn Schengen brenda ktij viti. Kt deklarat ai e bri gjat nj takimi q zhvilloi n Rom me homologun e tij shqiptar, ministrin Lulzim Basha. Ministri Maroni vlersoi hapat q kaShqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Kroacia mbështetje Shëipërisë për heqjen e vizave

Kryeminstri Sali Berisha u takua me Ministrin e Brendshm t Kroacis Tomislav Karamarko. Zyrtari i lart kroat vlersoi si mjaft domethnse arritjet e qeveris shqiptare n luftn kundr krimit e trafiqeve, n shkatrrimin e bandave kriminale. Ai konsideroi se marrveshja, q do t nnshkruhet mes dy vendeve pr ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama