Rezultate te kerkimit per termin: +Burg

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.609Z

Krimet e Rënda: 35 vjet burg Julian Sinanaj, burg përjetë Mëhillajt

Gjykata e Krimeve të Rënda ka përfunduar shqyrtimin gjyqësor për bandën e vrasësve me pagesë të drejtuar nga Julian Sinanaj. Mbi 7 të pandehurit e kësaj rëndojnë akuzat, si grup i strukturuar kriminal, akte terroriste, akte terroriste të mbetur në tentativë, vrasjes me paramendim, vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.339Z

“Hakmarrja”, 377 vjet burg

Dy burgime të përjetshme dhe 177 vjet të tjera burg ishte vendimi i Krimeve të Rënda për “Hakmarrjen për Drejtësi”. Fatos MahmutajTogat e zeza, pas 12 vitesh proces gjyqësor shpallën dje verdiktin duke iu dhënë dënime kapitale, dy të cilësuarve si krerë të organizatës, Ori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.279Z

Pretenca:Pinari,Minxholli,Delijorgji,burg përjetë

TIRANË- Duke i gjykuar fajtorë për tragjedinë e Gërdecit që mori 26 jetë njerëzish e gjymtoi 300 të tjerë, Prokuroria ka kërkuar burgim të përjetshëm për Ylli Pinarin, Dritan Minxhollin dhe Mihal Delijorgjin. Në seancën e sotme, gjatë vijimit të leximit të pretencës, organi i ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.848Z

Burg për Moggin

Luciano Moggi është dënuar me 5 vjet e 4 muaj burg. Vendimin e mori Gjykata e Napolit, duke u bazuar në procesin ‘Calciopoli’, ku u nxor përfundimi se ish drejtori i Juventusit ishte fajtor për formimin dhe drejtimin e organizatave kriminale, respektivisht kurdisjen e ndeshjeve dhe b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.923Z

Në burg me Angjelikën

Guljem Deda/ Orlando i çmendun, historia e një përkthimi që nisi në burgun e Kuçit, dhe për gati gjysmëshekulli mbeti në dorëshkrim…Rrugëtimi i Ariostos, poetit të njohur italian nga Pashko Gjeci, te Guljem Deda Alda Bardhyli Në foto: Foto e vitit 1939  pasi  u diplomua n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.137Z

Burg shqiptarëve që trafikonin drogë

Angli Së fundmi, policia britanike ka zbuluar një bandë shqiptarësh, e cila merrej me trafikun e drogës. Të pesë anëtarët e bandës janë arrestuar në gjumë, ndërkohë gjykata britanike ka dhënë dhe dënimet përkatëse, ndërsa mësohet se arrestimet janë kryer disa ditë më parë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.622Z

Kumanova, 746 vjet burg për të akuzuarit, 7 me burg të përjetshëm

Shtatë pjesëtarë të Grupit të Kumanovës janë dënuar me burgim të përjetshëm. Ndërsa anëtarët e tjerë janë dënuar në total me 746 vjet burg, ndërkohë që vetëm katër prej tyre u liruan nga akuza. Andi Krasniqi, burg i përjetshëm Dem Shehu burg i përjetshëm Fadil Fejzullahu,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama