Rezultate te kerkimit per termin: +Burg

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.887Z

Vrau pa dashje kushëririn, burg pa afat

SHKODËR-Arrest në burg ka qenë masa e sigurisë së dhënë sot nga gjykata e shkallës së parë në Shkodër për 23-vjeçarin, Gjergj Bujaj, i cili vrau me armë nga pakujdesia kushëririn e tij. Para trupit gjykues të kryesuar nga gjyqtarja Ermira Dedja, i akuzuari për vrasje ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.292Z

Dy vrasjet në Tropojë, Mulosmani ‘burg përjetë’

 Togat e zeza të Gjykatës së Tiranës dënuan dje me burg përjetë Jaho Mulosmanin, për akuzën e "vrasjes me paramendim" ndaj Bislim Hykës dhe Isuf Bashkurtit në vitin 1999 në Tropojë.  Për shkak të zbatimit të gjykimit me kohë të shkurtuar, vendimi ndaj Mulosmanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.467Z

“Kompasit” i vjen fundi, 76 vjet burg

Redinalda Caushaj Nje nga tete pjesetaret e grupit te arrestuar tre vjet me pare, gjate operacionit antidroge “Kompas”, mund te marre pafajesine seancen e ardhshme ne Gjykaten e Krimeve te Renda. Pretenca e prokurorise vuri nen akuze per trafik nderkombetar te droges nga Shqiperia per ne Itali s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.966Z

Vret, dëmshpërblehet, më pas dënohet me 20 vjet burg

ARRESTIMI/ Policia vuri në pranga mëngjesin e djeshëm 37-vjeçarin Ilir Qose i dënur për një vrasje të kryer në vitin 2000 DEVOLL- Vrau dikë dhe më pas mori pafajësinë, madje edhe një dëmshpërblim prej 20 milionë lekësh për kohën që e kishin mbajtur “padrejtësisht&#

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.515Z

Snajperistët e Vaqarrit apeluan vendimin, mbeten sërish në burg

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda vendosi sot masën e arrestit me burg për Ergys Kolaverin dhe Enea Cakan. Enea Caka Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi disa ditë më parë arres me burg për Kolaverin, akuzuar për "vrasje për gjakmarrje mbetur në tentativë", lidhur me ngjarjen e pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.843Z

Gjakmarrja mbetet ne burg 15- vjecari

Gjykata e qarkut te Shkodres ka dhene masen e arrestit me burg per 15 vjecarin Isa Shpuza i cili pikerisht naten e nderrimit te viteve zgjodhi te merrte hak per babane e tij te vrare. Pak para mesnatës i riu qelloi per vdekje 30- vjecarin Albert Dhampiraj me bresheri automatiku. Ngjarja ndodhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.490Z

Rusi shkencetaret do qendrojne ne burg

Do te qendrojne ne burg deri ne janar shkencetaret e arrestuar ne mars nen akuzen e spiunazhit ne favor te Kines. Dy docentet punonjes ne Universitetin e Shen Pieterburgut dhe te specializuar ne dinamiken e gazrave u ndaluan sapo ishin kthyer nga nje vizite ne Kine. Agjencia ruse e sher

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama