Rezultate te kerkimit per termin: +Burg

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.848Z

Burg për Moggin

Luciano Moggi është dënuar me 5 vjet e 4 muaj burg. Vendimin e mori Gjykata e Napolit, duke u bazuar në procesin ‘Calciopoli’, ku u nxor përfundimi se ish drejtori i Juventusit ishte fajtor për formimin dhe drejtimin e organizatave kriminale, respektivisht kurdisjen e ndeshjeve dhe b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.923Z

Në burg me Angjelikën

Guljem Deda/ Orlando i çmendun, historia e një përkthimi që nisi në burgun e Kuçit, dhe për gati gjysmëshekulli mbeti në dorëshkrim…Rrugëtimi i Ariostos, poetit të njohur italian nga Pashko Gjeci, te Guljem Deda Alda Bardhyli Në foto: Foto e vitit 1939  pasi  u diplomua n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.137Z

Burg shqiptarëve që trafikonin drogë

Angli Së fundmi, policia britanike ka zbuluar një bandë shqiptarësh, e cila merrej me trafikun e drogës. Të pesë anëtarët e bandës janë arrestuar në gjumë, ndërkohë gjykata britanike ka dhënë dhe dënimet përkatëse, ndërsa mësohet se arrestimet janë kryer disa ditë më parë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.622Z

Kumanova, 746 vjet burg për të akuzuarit, 7 me burg të përjetshëm

Shtatë pjesëtarë të Grupit të Kumanovës janë dënuar me burgim të përjetshëm. Ndërsa anëtarët e tjerë janë dënuar në total me 746 vjet burg, ndërkohë që vetëm katër prej tyre u liruan nga akuza. Andi Krasniqi, burg i përjetshëm Dem Shehu burg i përjetshëm Fadil Fejzullahu,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.103Z

Ushtarët e Shullazit mbeten në burg

Gjykata e Krimeve të Rënda, në seancën e mbajtur këtë të shtunë, ka lënë në arrest me burg shtetasit Endrit Zela dhe Endrit Qyqja. Ndaj këtyre dy personave rëndojnë akuzat e grupit kriminal dhe veprat të kryera në kuadër të këtij grupi, si edhe gjobëvënia në dy raste në dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.872Z

Vrasja e taksistit, Prokuroria: “Burg përjetë” e 43 vjet e 9 muaj burg autorëve

Një burgim të përjetshëm dhe 43 vjet e 9 muaj burg. Këto janë dënimet që ka kërkuar Prokuroria e Korcës për gjashtë të pandehurit e vrasjes makabre të taksistit Fredi Talelli. Prokuroria gjate shpalljes se pretences kerkoi denim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.964Z

Vrasja makabre e taksistit, një burg përjetë e 43 vjet e 9 muaj burg autorëve

Share Një burgim të përjetshëm dhe 43 vjet e 9 muaj burg. Këto janë dënimet që ka kërkuar Prokuroria e Korçës për gjashtë të pandehurit e vrasjes makabre të taksistit Fredi Talelli, raporton Ora News. Prokuroria gjatë shpalljes se pretencës kërkoi dënim me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama