Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.478Z

'Pasuritë minerare u shpërdoruanKromi e nafta, lejet me ankand'

TIRANE- Sektori minerar vuan nga shfrytëzimi prej kompanive të palicensuara, ndërkohë që qeveria nuk ka të dhëna, ose ka vetëm të dhëna të pamjaftueshme për këtë sektor. Në forumin me temë “Promovimi i nismës për transparencë në industrinë nxjerrëse dhe përfitimi i komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.152Z

"Bankieri pirat" u zbulua nga vetë banka

VLORË/ Të arrestuarit kishin marrë biznese të ndryshme me qira, ndërkohë që po hetohet për hallkat e kaluara për marrjen e mbi 500 000 eurove Vlorë - Biznese të marra me qira, por edhe paga jo të vogla për të punësuarit në to. Këto janë disa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.153Z

Shoferi tregoi emrat atyre që e paguan për korrier: Ben Çami një nga pronarët e drogës

Eldi Zahiri, shoferi i kamionit ku u gjetën dhe bllokuan 574 kg hashash, identifikoi Lutfi Shabanin i njohur si Ben Çami, duke e cilësuar si një nga pronarët e drogës së sekuestruar. ABC News ka mësuar se pas arrestimit, 38 vjeçari Zahiri ka treguar emrat e personave që e kishin kontraktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.138Z

Grabitja në Rinas, dyshime për bashkëpunimin të punonjësve të kompanisë private

Zbardhen detaje të reja për grabitjen në rrugën, Qafë-Kashari Rinas. Burimet pranë grupit hetimor, i thanë ABC News se kompania privat nuk ka njoftuar policinë e shtetit për transportin. Si dhe nuk janë gjetur gëzhoja, që provojnë deklarimet e punonjësve të policisë private, që pret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.443Z

Gjiganti i hotelerisë Hilton vjen në Shqipëri

Rrjeti prestigjioz global i hotelerisë Hilton do të jetë prezent edhe në Shqipëri. Kompania vendase e ndërtimit Enternal Group është nënkontraktuar për të bërë punimet e objektit i cili është i vendosur tek ish-Uzina Enver përgjatë Rrugës së Kavajës, poshtë kryqëzimit të 21 Dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.873Z

Durrës, zjarr në hotel, alarmohen pushuesit

Durrës- Një zjarr i rënë në orët e para të mëngjesit ka vënë në alarm pushuesit në një hotel në bregun e Durrësit. Sipas burimeve zyrtare të policisë, ka qenë ora 04.20 e mëngjesit, kur në një hotel 7 katësh është dhënë alarmi për zjarr. “Flakët janë parë në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.494Z

METE shtyn dy javë tenderin për privatizimin e OSSH-së

Shtyhet tenderi për privatizimin e OSSH-së. Kjo është bërë e ditur dje nga burimet zyrtare të Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës. Këto burime njoftojnë se Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikes në bashkëpunim me IFC-në kanë punuar intensivisht për përf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama