Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.443Z

Gjiganti i hotelerisë Hilton vjen në Shqipëri

Rrjeti prestigjioz global i hotelerisë Hilton do të jetë prezent edhe në Shqipëri. Kompania vendase e ndërtimit Enternal Group është nënkontraktuar për të bërë punimet e objektit i cili është i vendosur tek ish-Uzina Enver përgjatë Rrugës së Kavajës, poshtë kryqëzimit të 21 Dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.873Z

Durrës, zjarr në hotel, alarmohen pushuesit

Durrës- Një zjarr i rënë në orët e para të mëngjesit ka vënë në alarm pushuesit në një hotel në bregun e Durrësit. Sipas burimeve zyrtare të policisë, ka qenë ora 04.20 e mëngjesit, kur në një hotel 7 katësh është dhënë alarmi për zjarr. “Flakët janë parë në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.494Z

METE shtyn dy javë tenderin për privatizimin e OSSH-së

Shtyhet tenderi për privatizimin e OSSH-së. Kjo është bërë e ditur dje nga burimet zyrtare të Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës. Këto burime njoftojnë se Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikes në bashkëpunim me IFC-në kanë punuar intensivisht për përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.686Z

Policia: Bllokim jo i qellimshem, po ndertohej

TIRANE - Bllokimi i djeshem i rruges ne Rrogozhine ka bere qe perfaqesues te opozites te akuzojne qe ky ishte nje veprim i qellimshem. Por nga ana tjeter ka qene policia e Tiranes, ajo qe ka reaguar ne lidhje me kete fakt. Burimet zyrtare te uniformave blu kane bere te ditur mbremjen e djeshme se, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.701Z

Droga në port, policia heton në dy pista

Durrës- Dy janë pistat e hetimit të policisë pas sekuestrimit të 5 kilogramë droge, e dyshuar heroinë, në Portin e Durrësit. Sipas të dhënave nga grupi hetimor, droga dyshohet se mund të ketë pasur si destinacion Italinë. Por sipas tyre nuk përjashtohet mundësia që ajo të transpo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.487Z

Braktis foshnjën e porsalindur në maternitet

POGRADEC POGRADEC– Burimet policore kanë thënë për gazetën “Shekulli “ se dy ditë më parë është braktisur nga nëna e saj një foshnjë e porsalindur. Foshnja kishte lindur më datën 28 mars dhe vetëm një ditë pas lindjes së foshnjës nga një nënë 27 -vje&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.896Z

Dorezohet nga halli, policia arreston vrasesin e Marie Mbrozit

LEZHE- Rrethohet nga policia por nuk pranon qe te arrestohet. Andon Mbrozi, eshte vetedorezuar kur ka pare se nuk kishte rruge tjeter, pasi ishte rrethuar nga te gjitha anet. 37-vjecari, autor i vrasjes se Marije Mbrozit, kusherira e tij, eshte ndaluar pasi disa jave kerkimesh. Burimet nga policia t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama