Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.012Z

Samiti i OKB Papandreu Te miremenaxhojme burimet

Greqia ka marre mesime te vlefshme nga e kaluara e saj mesime qe mund te sherbejne si shembuj per vendet e tjera. Ka qene kjo deklarata e kryeministrit grek Jorgo Papandreu ne samitin e Kombeve te Bashkuara per objektivat e mijevjecarit qe hapi punimet te henen ne Nju Jork. Duke iu referuar krizes f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.740Z

Ngrohja globale, bota duhet të ndryshojë burimet energjitike

Një raport i ri i Kombeve të Bashkuara thotë se bota duhet të ndryshojë burimet energjitike, nga përdorimi i fosileve në burime të pastra energjie për të kontrolluar ndryshimet klimatike. Komisioni Ndërqeveritar për Ndryshimet Klimatike nxorri të dielën raportin e fundit, pas një taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.032Z

Për ujë të pijshëm do të shfrytëzohen burimet hidrike

03/07/2009  Projekte të reja në METE-s Burimet hidrike me të cilat vendi ynë është mjaft i pasur mund të shfrytëzohen edhe për ujë të pijshëm, veç prodhimit të energjisë elektrike. Interesi është shfaqur me projekte të ndryshme në Ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.468Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja i dërgon dokumentin Venecias

Gjykata Kushtetuese i dëgon Komisionit të Venecias dokumentin e ligjit të Vettingut për shqyrtim. Burime të Ora News thanë se kërkesa është nisur pasditen e sotme  përmes postës dhe emailit. Ndërkohë në faqen zyrtare të Komisionit të Venecias është publikuar se mbledhja për kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.916Z

Balla: Argita dhe Shkëlzen, tregoni burimet e fitimeve

Prej dy javësh fëmijët e kryeministrit janë duke heshtur për pasurimin e tyre dhe vetëm kanë gjuajtur me baltë opozitën dhe liderin e saj. Deputeti socialist Taulant Balla në deklaratën për media ditën e hënë ka kërkuar dy përgjigje ndaj pikëpyetjeve që tashmë i b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.290Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja gati dokumentin për në Venencia

Gjykata Kushtetuese ka bërë gati dokumentin e ligjit të Vettingut, për ta dërguar pranë Komisionit të Venecias. Burime të Ora News thanë se dokumenti është gati pritet ti dërgohet së shpejti këtij Komisioni. Një ditë më parë, burime nga Venecia thanë se përgjigja për kërkesën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.497Z

Komisioni i Venecias ok Vetting-ut, burimet: Ligji nuk shkel Kushtetutën

Komisioni i Venecias, e ka gati opinionin final për sa i përket ligjit të Vettingut të kërkuar nga Gjykata Kushtetuese. Të mërkurën datë 7 dhjetor, ambasada e Bashkimit Europian do të shpërndajë një kopje konfidenciale të opinionit, i cili i jep të drejtë komisionit të reformës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama