Rezultate te kerkimit per termin: +Bush

Total: 7372
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.396Z

Bush iku, vjen Obama

1. Vendosja e administratës së re amerikane, pas zgjedhjeve të nëntorit të vitit të kaluar, u bë dje, duke i dhënë kështu përfundimin normal procesit të transferit të pushtetit ekzekutiv. Shteti më i fuqishëm dhe ndikues në rendin e tashëm botëror, ka dëshmuar edhe njëherë se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.531Z

Xhorxh Bush vjen sipiktor

shte kritikuar gjate se i sheh gjerat bardh e zi por ne fakt keto piktura tregojne te kunderten Punimet i perkasin ish-Presidentit te Shteteve te Bashkuara te Amerikes Xhorxh Bush i cili ka mbledhur ne nje ekspozite lideret boterore Behet fjale per 24 portrete qe i perkasin krereve te shteteve apo k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Topi: Faleminderit Bush!

Tiran (Start)-Presidenti i Republiks, Bamir Topi i ka shprehur nprmjet nj mesazhi mirnjohjen e popullit shqiptar Presidentit t Shteteve t Bashkuara, Xhorxh W. Bush, me rastin e nnshkrimit t Protokollit t antarsimit t Shqipris n Aleancn e Atlantikut t Veriut. N mesazhin e drguar, kreu i shtetit falnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.043Z

Presidenti Bush pret kryeminstrin Berluskoni

Presidenti amerikan Xhorxh Bush përshëndeti masat e guximshme të vendeve evropiane për të ndihmuar në stabilizimin e tregjeve financiare globale. Zoti Bush diskutoi sot në Shtëpinë e Bardhë për krizën me kryeministrin italian Silvio Berlusconi. Italia dhe vende të tjera të Bashkimit Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.144Z

Bush në Prishtinë?

Çfarë domethënie do të kishte kjo vizitë, e dyta në tokat shqiptare e "Presidentit të Pavarësisë" Presidenti i SHBA-ve, Xhorxh Bush, mund të zhvillojë një vizitë në Kosovë pas samitit të NATO-s, që do të mbahet në Bukuresht në muajin prill, rreth 10 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.290Z

Xhorxh Bush boton autobiografine

Libri autobiografik Qellimet vendimtare i ish-presidentit amerikan Xhorxh Bush ka dale ne librarite e Shteteve te Bashkuara. Libri i ri i Xhorxh Bushit pasqyron tete vjetet e jetes se tij ne Shtepine e Bardhe duke perfshire tema prej nderprerjes se konsumit te alkoolit pastaj re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.031Z

Bush - Trump në garën presidenciale

Donald Trump vazhdon të kryesojë garën mes kandidatëve republikanë në anketat e fundit të opinionit. Por ish guvernatori i Floridës Jeb Bush po shton kritikat ndaj zotit Trump dhe po thekson mbështetjen që miliarderi u ka dhënë më parë demokratëve. Jeb Bush ka rënë në anketat e o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama