Rezultate te kerkimit per termin: +Bush

Total: 7372
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.491Z

Ambasada amerikane në Pekin, e dyta për nga madhësia në botë

Presidenti Bush mori pjesë kohët e fundit në përurimin e ambasadës së re amerikane në Pekin, duke e quajtur atë një simbol të mardhënieve gjithnjë e më të ngushta ndërmjet dy partnerëve tregtarë. Ambasada tetëkatësh, e cila ka kushtuar 434 milion dollarë, është ambasada e dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.028Z

Administrata e Bush përgënjeshtron

    Zyrtarët e qeverisë amerikane nuk i konfirmuan sugjerimet e ekspertëve për shtetëzimin e dy gjigantëve të kreditimit në vend, të cilat kanë hasur vështirësi të shumta gjatë muajve të fundit. Sekretari i Thesarit, Hank Paulson tha: “Tani ne synojmë të mbështes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.963Z

Bush e Merkel urojn

• Kryeministri Sali Berisha ka marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.499Z

Veliaj: Ndërhyrja e Klinton në Kosovë u bë për trafikun e armëve të shqiptarëve dhe jo për genocidin serb

> Ekskluzive, cfarë deklaroi Veliaj në Amerikë për ardhjen e Bush në Shqipëri në 2007Në vitin 1996-97, rrëzimi i skemave piramidale në të cilat shqiptarët kishin investuar kursimet e tyre, solli që dhjetëra-mijëra njerëz të humbisnin të gjitha kursimet e tyre. Ato dolën në rrug�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.696Z

Turpi i Guantanamos

Gazeta ShqipEditorial The New York Times Të pestë presidentët e gjallë u mblodhën në Teksas të enjten për një moment të të ndjerit mirë në ceremoninë për hapjen e Bibliotekës Presidenciale George W. Bush, e cila supozohet të simbolizojë trashëgiminë që z. Bush është përpjekur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.660Z

Prishtina: Ja premtimet e Bushit

PRISHTINE- Presidenti dhe Kryeministri i Kosoves, kthehen nga vizita zyrtare ne SHBA teper te entuziazmuar nga premtimet qe moren gjate takimit me Xhorxh Bush. Zyrtaret e larte kosovare, dje ne oret e pasdites u kthyen nga vizita disaditore ne Uashington, ku jane pritur ne Shtepine e Bardhe nga Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.827Z

Bush:Iraku tani është më i sigurtë

Presidenti amerikan Xhorxh Bush përshëndeti qeverinë e Irakut për miratimin e dy marrëveshjeve me Shtetet e Bashkuara, që sipas tij do ta forcojnë demokracinë në Irak. Në javët e fundit të mandatit të tij presidencial, zoti Bush po u rikujton amerikanëve sukseset e administratës së t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama