Rezultate te kerkimit per termin: +Bush

Total: 7374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.051Z

Bush takon Berluskonin

Presidenti Amerikan Xhorxh Bush ka falenderuar Italine per rolin qe ka luajtur ne ceshtjen e Kosoves, dhe ka theksuar se shpreson se se shpjeti ne gjithe vendin te instalohet misioni Europian , Euleks. Gjithashtu Bush, gjate takimit me kryeministrin italian premtoi , se do te merrte masa te tjera p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.393Z

Presidenti Bush në Afganistan

Presidenti Bush me Presidentin e Afganistanit Hamid Karzai në Kabul, 15 dhjetor 2008Presidenti Bush tha se Shtetet e Bashkuara mbeten të angazhuara për të mposhtur talebanët në Afganistan por paralajmëroi se stabilizimi i vendit do të kërkojë kohë.Zoti Bush i bëri këto komente sot gjat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.271Z

Bush voton Clinton?!

Tjetër goditje për Donald Trump nga vetë familja e tij politike. Ish presidenti i Shteteve te Bashkuara Xhorxh W Bush i vjetri ka deklaruar votën e tij në favor të kandidates demokrate Hilari Klinton. Edhe pse zyra e tij nuk e ka konfirmuar zyrtarisht lajmin, ka qenë mbesa e presidentit kene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:26.126Z

Bush mbështet Petreas

    Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka njoftuar bllokimin e terheqjes se ushtareve te tij nga Iraku, duke filluar qe nga fundi i korrikut, duke pranuar keshtu rekomandimet e Komandantit Amerikan ne Irak Deivid Petreas. "Gjenerali Petreas, mendon se ka nevoje per kohe per te konsoliduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.396Z

Bush iku, vjen Obama

1. Vendosja e administratës së re amerikane, pas zgjedhjeve të nëntorit të vitit të kaluar, u bë dje, duke i dhënë kështu përfundimin normal procesit të transferit të pushtetit ekzekutiv. Shteti më i fuqishëm dhe ndikues në rendin e tashëm botëror, ka dëshmuar edhe njëherë se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.531Z

Xhorxh Bush vjen sipiktor

shte kritikuar gjate se i sheh gjerat bardh e zi por ne fakt keto piktura tregojne te kunderten Punimet i perkasin ish-Presidentit te Shteteve te Bashkuara te Amerikes Xhorxh Bush i cili ka mbledhur ne nje ekspozite lideret boterore Behet fjale per 24 portrete qe i perkasin krereve te shteteve apo k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Topi: Faleminderit Bush!

Tiran (Start)-Presidenti i Republiks, Bamir Topi i ka shprehur nprmjet nj mesazhi mirnjohjen e popullit shqiptar Presidentit t Shteteve t Bashkuara, Xhorxh W. Bush, me rastin e nnshkrimit t Protokollit t antarsimit t Shqipris n Aleancn e Atlantikut t Veriut. N mesazhin e drguar, kreu i shtetit falnd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama