Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.507Z

Ferhat Cakaj, një jetë e jetuar, me pasionin për artin dhe letërsinë

Intervistë me Aurora Ndreu Cakaj, vajza e shkrimtarit dhe publicistit të mirënjohur salariot, Paradokohësh u nda nga jeta Shkrimtari dhe Publicisti Ferhat Cakaj, i cili ishte dhe do të mbetet, si një nga figurat më të spikatura të letërsisë shqipe mes dy epokave;- të shekullit 20-të dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.368Z

Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj

Kryeministri Edi Rama i ka deleguar detyrën e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt, i cili do ta drejtojë këtë institucion pas shkarkimit të ish-ministrit Bushati. Presidenti Meta dekretoi Ramën si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, por kryeministri ia delegoi këtë detyrë Gent Caka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.156Z

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.349Z

Dialogu Kosovë-Serbi/ Cakaj takon Grenell në Shtëpinë e Bardhë: Ska marrëveshje të fshehtë dhe as plane për shkëmbim territoresh. Po nxitet

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë  Gent Cakaj pati një takim në Shtëpinë e Bardhë në Uashington me Richard Grenell, emisarin e SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi. Përmes një postimi në Facebook, Cakaj shkruan se në fokus të bisedimeve me Grenell ishte rëndësia për një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.094Z

A ka kapacitet Cakaj për Ministër të Jashtëm? Bushati jep përgjigjen

Me apo pa Ditmir Bushatin Ministër, politika e jashtme është nga ato fusha konservatore nuk ka peshë të madhe individi. Kështu deklaron ish-Ministri i Jashtëm Bushati, ku pyetet mbi pasardhësin e tij Gent Cakaj. Çdo person që ushtron një përgjegjësi publike duhet të japë diçka nga ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.160Z

Gent Cakaj kërcënon 38 Konsuj Nderi: Sdo të keni më targa diplomatike!

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj duket se ka nisur një reformim me dorë të hekurt të dikasterit që i ka besuar kryeministri Rama. Pasi shkarkoi 20 diplomatë, kreu i MEPJ ka njoftuar sot se 38 Konsuj Nderi  të Shqipërisë që lëvizin me targa diplomatike, sipas Cakajt në shkelje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.158Z

Raporti i DASH/ Cakaj e pranon: Vendburim kanabisi, por rajoni më keq se ne!

Raporti i DASH që e nxjerr zbuluar Shqipërinë si një vend transit për drogën që hyn në Europë, ishte motivi pse ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj doli sot në një konferencë live në ERTV. Cakaj zbërtheu sipas mënyrës së tij raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, duk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama